Ceturtdiena, 13. augusts
Šodien sveicam: Elvīra, Velga, Rēzija
Laika ziņas: Sigulda +11.7℃, D vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-07-27
Tūrisma nozare Siguldas novadā strauji aug

Neskatoties uz izaicinājumiem pilno 2015.gadu tūrisma nozarē, kas bija saistīts ar nozīmīgu Krievijas tūristu skaita kritumu, Siguldas novads pērn ar 1,7% ieņēma trešo vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā aiz Rīgas un Jūrmalas.

Tūrisma nozare Siguldas novadā strauji aug: pēdējo sešu gadu laikā no visiem tūristu galamērķiem Latvijā tūristu nakšņojumu skaits visstraujāk – par 46,5% – audzis Siguldas novadā, secinājis Vidzemes Augstskolas pasniedzējs Dr.geogr. Andris Klepers, apkopojot Centrālās statistikas pārvaldes sniegtos datus. Analogā laika periodā Latvijas kopējais rādītājs audzis par 24,5%, Rīgai – par 26,9%, Jūrmalai – 20,5%, bet Ventspilī kritums par 1,2%.

2016.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, kopējais naktsmītnēs apkalpoto personu skaits Siguldas novadā palielinājies par 2,7%, sasniedzot 6998 personas. Salīdzinoši kopējais pieaugums valstī ir tikai 1,6%. No kopējā apkalpoto personu skaita 30,2% ir ārvalstu viesi, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada datiem ir pieaugums par 13%, savukārt Latvijā kopējais ārvalstu viesu skaits pieaudzis tikai par 2,5%.

Šā gada pirmajā ceturksnī vērojams 10% kritums pavadīto nakšu skaita ziņā Siguldas novadā: ārvalstu viesu skaits samazinājies par 21%, bet vietējo ceļotāju skaita kritums ir nenozīmīgs – 1,9%.

Lai arī 2016.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir 15% kritums apkalpoto Krievijas tūristu skaitā, pieaugums vērojams tūristu skaitā no Lietuvas (38%), Igaunijas (35%) un Vācijas (5%).

Šogad par 5% salīdzinājumā ar gadu iepriekš pieaudzis Siguldas novada Tūrisma informācijas centra apmeklējums – gada pirmajos sešos mēnešos apmeklētāju skaits sasniedzis 9080.

Tūristu pavadīto nakšu skaits


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020