Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +23.8℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-07-28
Šonedēļ Siguldā notiks Starptautiskā dizaina vasaras skola „MAD”

No 1. līdz 7.augustam Siguldas pils kompleksā pirmo gadu norisināsies Starptautiskā dizaina vasaras skola „MAD”, kuras fokusā būs neatņemama cilvēka dzīves sastāvdaļa ēdiens un tā baudīšana. Skolas mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par dizainu un amatniecību. Vasaras skolas programmā pāris vakari atvēlēti arī publiskām lekcijām, uz kurām aicināts ikviens interesents.

„MAD” Siguldā vienkopus pulcēs 15 dalībniekus  jaunos dizaina un mākslas profesionāļus no Latvijas Mākslas akadēmijas un Eiropas augstskolām , kā arī pasniedzējus un darbnīcu vadītājus dažādu nozaru, tostarp dizaina, amatniecības, gastronomijas un viesmīlības, speciālistus. Galvenie darbu vadītāji jeb meistari būs „John Neeman Tools” radītājs Jēkabs Dimiters un kokapstrādes virtuozs Jānis Straupe. Ar savām amata prasmēm studentus iepazīstinās arī seno mūzikas instrumentu meistars Eduards Klints, kalējs Andris Ščeglovs, keramiķi Elizabete un Osvalds Cāni, kā arī tāšu pinēja Vizma Zvirbule.

Starptautiskās dizaina vasaras skolas laikā tiks organizētas arī četras publiskās lekcijas, uz kurām aicināts ikviens interesents:

  • 1.augustā plkst.19.00 Asens Čumovs (Asen Chumov), arhitekts un pasniedzējs Mediju, dizaina un arhitektūras institūtā „Strelka”, Maskava.
  • 1.augustā plkst.19.30 Fions Dobins (Fionn Dobbin), Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs, sociālā dizaina zīmola „Mammu” un dizaina konsultāciju aģentūras „Age5” radošais direktors.
  • 2.augustā plkst.19.00 Jānis Gailītis, Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina projektu vadītājs.
  • 2.augustā plkst.19.30 Čārlzs Bušmanis (Charles Bušmanis), Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikas vadītājs.

Lekcijas notiks Siguldas pils kompleksā, Pils ielā 16, un tās norisināsies angļu valodā. Ieeja – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi