Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +23.8℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-09-07
Bērnudārzam „Ieviņa” starptautiskā Ekoskolas Zaļā karoga balva

Bērnudārzs „Ieviņa” ir to 125 Latvijas mācību iestāžu vidū, kas šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā saņēmis starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā karoga balvu. Šo īpašo apbalvojumu bērnudārzs „Ieviņa” saņēmis jau trešo gadu pēc kārtas. Vēl citas 57 Latvijas mācību iestādes saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.

Iepriekšējā mācību gadā Latvijā plīvoja 117 Zaļie karogi. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un ikreiz jānopelna, visa gada garumā organizējot jēgpilnus vides izglītības pasākumus skolā un veicinot apkārtējās sabiedrības līdzdalību tajos. Pēc rūpīgas izvērtēšanas lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī citu valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš savas 14 gadus ilgās darbības laikā Latvijā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī bērnudārzi un augstskolas. Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs, kuras visas tiecas īstenot ambiciozu mērķi – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai nodrošinātu, ka jaunieši ir spējīgi radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas, kas veicina ilgtspējīgu attīstību. Programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskā Zaļā karoga balva, ko saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Savukārt Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Ekoskolu Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds.

Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks pēc divām nedēļām, 19.septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi