Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +12.1℃, ZA vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-09-16
Par paplašināto Siguldas ūdenssaimniecības pakalpojumu sistēmu

Lai Latvija varētu izpildīt Eiropas Savienības Direktīvās norādītās prasības attiecībā uz dzeramā ūdens apgādes kvalitāti un komunālo notekūdeņu attīrīšanu, Eiropas Savienības Kohēzijas fonds piešķir līdzfinansējumu Latvijas ūdenssaimniecību attīstībai.

2007.–2013.gada Eiropas Savienības (ES) finanšu plānošanas periodā ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 3.5.1.1.aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība aglomerācijās ar cilvēku ekvivalentu lielāku par 2000” ietvaros SIA „Saltavots” Siguldā ir īstenojis divus ūdenssaimniecības attīstības projektus. Īstenoto projektu ietvaros:

  • paplašināti centralizētās ūdensapgādes tīkli par 11 kilometriem;
  • paplašināti centralizētās kanalizācijas tīkli par 23,7 kilometriem, izbūvētas 12 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un veikta četru esošo kanalizācijas sūkņu staciju pārbūve;
  • veikta Siguldas pilsētas Krimuldas un Mednieku ielas rajona centralizētās kanalizācijas sistēmas divu kilometru posma pārbūve, vienas kanalizācijas sūkņu stacijas pārbūve un jaunu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve;
  • iegādāta asenizācijas mašīna.

ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums abos iepriekš norādītajos projektos ir 3 817 610 eiro.

SIA „Saltavots” savas līdzfinansējuma daļas nodrošināšanai ar Siguldas novada Domes galvojumu Valsts kasē ir ņēmis divus aizņēmumus par kopējo summu 936 180 eiro. Aizņēmumu apmaksa ir jāveic 10 gadu laikā.

Uz 2016.gada 1.septembri Siguldas notekūdeņu aglomerācijā, kurā ietilpst Siguldas pilsētas, Peltes, Kalnabeites un Ķiparu ciema blīvi apdzīvotā  teritorija, radīto pieslēguma iespēju centralizētajiem kanalizācijas tīkliem nav izmantojuši 1445 iedzīvotāji, centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem – 1585 iedzīvotāji. Lielākā daļa mājsaimniecību, kuras nav pieslēgušās centralizētajai kanalizācijas sistēmai, gruntī vai lietus kanalizācijas sistēmās novada neattīrītus notekūdeņus. Neattīrītie notekūdeņi nokļūst arī mājsaimniecību individuāli izbūvētajās ūdens ņemšanas vietās (akās, spicēs). To pierāda:

  •  SIA „Saltavots” decentralizēto kanalizācijas sistēmu savākto un attīrīto notekūdeņu uzskaites dati;
  • veiktās analīzes decentralizēto kanalizācijas sistēmu pieņemtajiem notekūdeņiem;
  • iedzīvotāju pasūtītās dzeramā ūdens analīzes no akām.

Apmēram 80% attīrīšanai pieņemto decentralizēto kanalizācijas sistēmu notekūdeņu piesārņojošo vielu koncentrācija pārsniedz sadzīves notekūdeņu raksturojošos parametrus: ķīmiskajam skābekļa patēriņam 4–36 reizes, slāpeklim 5–26 reizes, fosforam 2–30 reizes. Līdz ar to mājsaimniecību pieņemtie decentralizēto kanalizācijas sistēmu notekūdeņi rada lielu slodzi notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, radot SIA „Saltavots” risku B kategorijas piesārņojošas darbības atļaujā Nr.RI12IB0019 noteikto notekūdeņu izplūdes rādītāju koncentrācijas sasniegšanai.

2016.gada 17.oktobrī stāsies spēkā noteikumi par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas kārtību, un jaunās šī pakalpojuma cenas, kurās ir ievērtētas izmaksas, kas ir nepieciešamas, lai attīrītu pieņemtos notekūdeņus līdz B kategorijas piesārņojošas darbības atļaujā noteiktajiem izplūdes rādītājiem. Noteikumi arī nosaka, kurām mājsaimniecībām būs iespējas saņemt 70% atlaidi par saņemtajiem pakalpojumiem.

SIA „Saltavots” informē, ka Siguldas novadā decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošana jāveic atbilstoši Siguldas novada Domes saistošajiem noteikumiem „Par atkritumu apsaimniekošanu” un saskaņā ar Siguldas novada Domes saistošajiem noteikumiem„Par līdzfinansējumu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes vai kanalizācijas sistēmai” ir iespēja piesaistīt pašvaldības līdzfinansējumu, lai veiktu mājsaimniecības pieslēgumu centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācija sistēmai.

SIA „Saltavots” aicina iedzīvotājus, kuri vēl nav izmantojuši radītās pieslēguma iespējas centralizētajiem tīkliem, iesniegt SIA „Saltavots” pieprasījumu par tehnisko nosacījumu saņemšanu pieslēgumu izbūvei, un līdz kanalizācijas pieslēguma izbūvei izmantot SIA „Saltavots” piedāvāto notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu.

Informāciju sagatavoja:
SIA “Saltavots” konsultante – projektu vadītāja
Silvija Zaharāne


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930