Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +20.3℃, ZR vējš 2.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-10-07
Pašvaldības policija atgādina: suņu saimniekiem dzīvnieki ir jāreģistrē un jāsavāc to ekskrementi

Oktobrī Siguldas novada Pašvaldības policija pastiprinātu uzmanību pievērsusi suņu reģistrēšanai un tam, vai saimnieks savāc sava suņa atstātos ekskrementus. Policijas darbinieki, saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, veic preventīvus pasākumus, lūdzot suņu saimniekus izrādīt maisiņus dzīvnieka ekskrementu savākšanai un aicinot sakopt aiz sava suņa, nesastādot administratīvā pārkāpuma protokolu un nepiemērojot sodu.

Ministra kabineta noteikumi „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” paredz, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas dzīvnieka ekskrementus. Tomēr ne vienmēr dzīvnieku turētāji šos noteikumus ievēro. Pašvaldības policija atgādina, ka sods par ekskrementu nesavākšanu ir līdz pat 1400 eiro.

Lai arī pasaulē vērojama prakse, ka suņu ekskrementiem tiek izvietotas speciālas urnas, Latvijā suņu ekskrementi ir kvalificējami kā sadzīves atkritumi un ir utilizējami, izmantojot jebkuras atkritumu urnas. Arī Siguldas novadā dzīvnieku ekskrementi netiek utilizēti atsevišķi, tādēļ ir pieļaujama to izmešana sabiedriskajās atkritumu urnās, pirms tam ievietojot slēgtā maisiņā, kā to paredz normatīvie akti, jo, kā to norāda Pārtikas veterinārais dienests, suņu izkārnījumi ir bīstami veselībai – no tajos esošajiem helmintiem (piemēram, cērmēm, lenteņiem, spalīšiem un to oliņām) var invadēties citi dzīvnieki un arī cilvēki.

Siguldas pilsētvidē ir uzstādītas vairāk nekā 300 atkritumu urnas, intensīvāk tās ir izvietotas pie ietvēm, labiekārtotajām atpūtas vietām, izglītības un kultūras iestādēm. Tāpat iedzīvotājiem daudzviet ir pieejami lielie atkritumu konteineri. Siguldas novada pašvaldība katru gadu izvieto jaunas vai nomaina vairāk nekā 30 atkritumu urnas. Katru gadu atkritumu urnu skaits tiek palielināts. Ja iedzīvotājiem ir ierosinājumi par konkrētu vietu, kur atkritumu urnas nepieciešamas, aicinām informēt pašvaldības speciālistus, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000388 vai sūtot e-pastu dome@sigulda.lv.

Pašvaldības policijas darbinieki atgādina, ka doties pastaigā ar suni ir aizliegts Svētku laukumā, Siguldas pils kompleksa teritorijā, Raiņa parka bērnu pilsētiņā un citos bērnu rotaļu laukumos, kā arī skvēros un valsts vai pašvaldības iestāžu sporta laukumos.

Tāpat Siguldas novada Pašvaldības policija atgādina, ka visi Siguldas novada administratīvajā teritorijā esošie suņi ir jāreģistrē. To bez maksas iespējams izdarīt pašvaldības Pakalpojumu centrā. Turpat saimniekiem tiek izsniegts arī dzīvnieka reģistrācijas žetons. Suņus nepieciešams reģistrēt gan uzskaites veikšanai, gan tādēļ, lai gadījumos, kad pašvaldība vai Pašvaldības policija saņem informāciju par klaiņojošu dzīvnieku, pēc dzīvniekam piestiprinātā žetona varētu operatīvi sazināties ar tā saimnieku un izvairīties no dzīvnieka nogādāšanas patversmē, kā to paredz normatīvie akti. Atgādinām, ka klaiņojoši dzīvnieki, ja tiem nav piestiprināts reģistrācijas žetons, pēc kura iespējams operatīvi atrast saimnieku, tiek nogādāti Juglas dzīvnieku patversmē „Labās mājas”, bet gadījumos, ja reids tiek veikts kopā ar patversmes „Mežavairogi” darbiniekiem, dzīvniekus patversmes darbinieki paši nogādā ZS „Mežavairogi” Ķekavas novadā.

No 2017.gada stāsies spēkā noteikumi, ka visi suņi būs jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā – dzīvnieks būs jāreģistrē tikai šajā datu bāzē. Reģistrāciju varēs veikt arī Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā.

Saskaņā ar Siguldas novada Domes saistošajiem noteikumiem Nr.31 „Par ikgadējo nodevu par suņu turēšanu Siguldas novadā”, suņu īpašniekiem ir suņu turēšanas nodeva – 4,27 eiro gadā. Suņu turēšanas nodeva par 50% ir samazināta:

  • pensionāram par vienu dzīvnieku;
  • par suni, kurš tiek turēts savrupmājā;
  • sterilizēto suņu īpašniekiem;
  • maza izmēra dekoratīvo suņu, kuru skaistu augstums nepārsniedz 35 cm, īpašniekiem.

Aicinām ziņot par jebkuriem konstatētiem dzīvnieku turēšanas pārkāpumiem vai klaiņojošiem dzīvniekiem Pašvaldības policijai pa diennakts mobilo tālruni 26160288 vai e-pastu policija@sigulda.lv.

 


© www.sigulda.lv


Pievienotie faili
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031