Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +6.7℃, ZA vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-10-31
Noslēgusies Siguldas novada uzņēmēju aptauja

Lai noskaidrotu uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi un tās attīstību Siguldas novadā, Siguldas Attīstības aģentūra organizēja novada uzņēmēju aptauju, kurā savu viedokli izteica 55 novada uzņēmēji. Vairāk nekā puse jeb 62% respondentu atzinuši Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi un uzņēmumu attīstības iespējas kā labas vai ļoti labas.

Novada uzņēmēji atzinīgi novērtējuši pašvaldības līdzšinējās aktivitātes – Uzņēmējdarbības atbalsta punkta izveidi, nekustamā īpašuma nodokļu atlaižu piemērošanu, informatīvi izglītojošo semināru organizēšanu, preču zīmes „Radīts S!guldā” izveidi, kā arī ID karšu programmu un uzņēmumu popularizēšanas pasākumus Novada svētku laikā.

Kā svarīgākos aspektus novada uzņēmējdarbības vides attīstībai uzņēmēji norādījuši nomas telpu pieejamības paaugstināšanu, infrastruktūras sakārtošanu, kā arī dzīvojamā fonda attīstību. Uzņēmēji norāda, ka vēlētos, lai tiktu turpināti pašvaldības uzsāktie atbalsta pasākumi jaunajiem uzņēmējiem, uzņēmumus popularizējošie pasākumi, granta konkursi biznesa ideju realizēšanai un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi. Par lielāko šķērsli uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā tiek minēts nodokļu slogs.

Ņemot vērā aptaujas laikā paustos ierosinājumus, Siguldas Attīstības aģentūra ir definējusi uzdevumus uzņēmējdarbības vides turpmākajai attīstībai Siguldas novadā, piemēram, jau ir pabeigts darbs pie izmaiņām noteikumos par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Siguldas novadā, paplašinot to uzņēmēju loku, kuri varēs saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, novembra sākumā tiks organizēts pirmais Siguldas novada Uzņēmēju forums, tāpat darbu turpinās Uzņēmēju konsultatīvā padome, bet jau decembrī Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks atvērti vairāki jauni tirdzniecības kioski.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031