Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +16.7℃, DA vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-12-01
Drīzumā tiks atklāts Siguldas Sporta centrs

Siguldas Sporta centrā ir uzsākta būves nodošana ekspluatācijā, un šobrīd notiek inženiersistēmu testēšana, multifunkcionālās sporta zāles iekārtošana ar aprīkojumu, kas atbilst vairāku sporta federāciju starptautiskajiem standartiem, IAAF (Starptautiskā vieglatlētikas savienība) standartiem atbilstoša vieglatlētikas sektora seguma izveide, fitnesa un smagatlētikas zonas iekārtošana, kā arī telpu piekļuves kontroles un apmeklētāju vadības sistēmas testēšana. Pēc visas nepieciešamās dokumentācijas un saskaņojumu saņemšanas no būvuzņēmēja, vērienīgo būvi Ata Kronvalda ielā 7A plānots atklāt jaunā gada sākumā. Sporta centra izmaksas ir vairāk nekā astoņi miljoni eiro, no kuriem turpat trīs miljonus eiro lielu atbalstu būves tapšanā sniedz Izglītības un zinātnes ministrija.

Sporta centra pirmajā stāvā būs multifunkcionāla sporta zāle ar laukumiem basketbolam, volejbolam, futbolam un badmintonam, kā arī ūdens zona ar lielo un bērnu baseinu, ūdens atrakcijām un atpūtas zonu, bet ēkas otrajā stāvā atradīsies vieglatlētikas sektors, aerobikas un fitnesa zāles un smagatlētikas zāle, kas īpaši piemērota profesionāliem sportistiem. Ēkai izveidots savienojums – slēgta pāreja – ar blakus esošo Siguldas pilsētas vidusskolu, kā arī funkcionāls savienojums ar vieglatlētikas stadionu. Plānots, ka šī gada nogalē Domes deputāti apstiprinās Siguldas Sporta centra pakalpojumu cenrādi, bet jau šobrīd zināms, ka Siguldas novada iedzīvotājiem ar ID kartēm tajā būs atlaides, savukārt novada skolēniem pašvaldība nodrošinās bezmaksas peldēšanas stundas.

„Sporta centrs ar plašo piedāvājumu aktīva dzīvesveida cienītājiem ir sen gaidīts Siguldas novada iedzīvotāju sapnis. Ceļš līdz būvniecības uzsākšanai bija vairākus gadus garš, sarežģīts un izaicinājumiem piepildīts, tādēļ esam gandarīti, ka ēkas būvniecība ir noslēgusies un jau pavisam drīz maziem un lieliem siguldiešiem, kā arī mūsu olimpiešiem un citiem sportistiem būs pieejams baseins un kvalitatīvas sporta zāles. Ir tikai godīgi, ka valsts kopā ar pašvaldību rada šo Siguldā iztrūkstošo sporta infrastruktūru, kas siguldiešu jau desmit izcīnītajām olimpiskajām medaļām ziemas sporta veidos piepulcēs jaunas godalgas arī turpmāk. Sporta centrs palielinās ieņēmumus Latvijas valsts budžetā no sporta tūrisma, kas jau šobrīd, pateicoties Bobsleja un kamaniņu trases aktīvam darbam, ir vairāk nekā miljons eiro gadā,” vērienīgo kompleksu novērtē Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas Sporta centrs kalpos kā sporta bāze Latvijas sportistiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, izcīnot olimpiskās medaļas un godalgotas vietas pasaules līmeņa sacensībās, kā arī būs vieta bērnu un jauniešu sporta attīstībai, novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka 2015.gada 15.oktobrī Siguldas Sporta centra pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, sākot ilgi gaidītās ēkas būvniecību, kurai novada iedzīvotāji varēja sekot līdzi arī pašvaldības interneta vietnes tīmekļa kamerā.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


N.G.
- 2017-01-19 13:18

Labdien!
Ir zināms precīzi datums, kad varēs apmeklēt peldbaseinu, iegādāties abonomentu uz to ?!

Atbilde: N.G.
Administrācija
- 2017-01-19 13:41

Labdien, N.G.!

Šobrīd Siguldas Sporta centrā turpinās papildus drošības pārbaudes, kas nepieciešamas objekta nodošanai ekspluatācijā. Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja atzinuma saņemšanas būs iespējams objektu atklāt. Paralēli notiek pēdējie sagatavošanās darbi – sporta inventāra un aprīkojuma uzstādīšana, sistēmu pārbaude un darbinieku apmācības.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Atbilde: N.G.
N.G.
- 2017-01-19 14:32

Paldies par atbildi!
Bet orientējoši nav zināms - Febr., Mart ?

Atbilde: N.G.
Administrācija
- 2017-01-19 14:45

Labdien, N.G.!

Plašāku informāciju varēsim sniegt pēc papildu drošības pārbaudēm.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Māris
- 2016-12-11 22:58

Būtu lietderīgi samazināt apgaismojuma daudzumu pie ieejas, arī tukšajā stāvlaukumā, kur ir labas laternas, galvas tiesu pārākas par citām Siguldā esošajām. Pusi no stāvlaukuma laternām var atslēgt, tāpat pusi no tā, kas deg pie iejas, tīri taupības nolūkos. Nākotnē jāpadomā par Kronvalda ielas profila maiņu un lietus ūdens noteku izbūvi posmā no Barona līdz Dubura ielai, jo pēc sporta centra teritorijas iekārtošanas ūdenim nav kur palikt un tas veido dubļu peļķes zāliena vietā, pirms Barona ielas pat tecēja pāri gājēju celiņam sniega kušanas laikā. Gaidu peldsezonas atklāšanu jaunajā baseinā

Atbilde: Māris
Administrācija
- 2016-12-12 11:31

Labdien, Māri!

Šobrīd notiek Siguldas Sporta centra ēkas vadības sistēmas pielāgošana un testēšana. Visi āra apgaismojumi ir sadalīti vairākās grupās, kuras tiks pieskaņotas Sporta centra darba laikiem, kā arī diennakts tumšajam laikam.
Ata Kronvalda ielas pārbūve tiek plānota pēc tam, kad Ata Kronvalda ielā 7 tiks uzbūvēts jaunais Siguldas Valsts ģimnāzijas mācību korpuss.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

- 2016-12-04 21:07

Labdien, vai darbinieki, jau šim sporta kompleksam ir pieņemti?

Atbilde: Sī
Administrācija
- 2016-12-05 08:18

Labdien, Sī!

Konkursi uz vairākām vakancēm tika izsludināti novembra beigās (http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/12959/) un šobrīd norisinās darbinieku atlase.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

a13
- 2016-12-03 17:35

Malači! Apsveicu.
Lai gan apkārtējos miestos kā Ragana, Inčukalns, Mālpils, Priekuļi peldbaseini jau gadus 15-30.

Pasākumi