×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Trešdiena, 7. jūnijs
Šodien sveicam: Gaida, Arnis, Arno
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2016-12-05
Noskaidroti patriotiskās spēles „Jaunie Rīgas sargi” uzvarētāji Siguldas novadā

Piektdien, 2.decembrī, Siguldas novada Mores kauju parkā norisinājās patriotiskā piedzīvojumu un izaicinājumu spēle „Jaunie Rīgas sargi” – kuras mērķis bija atraktīvā veidā popularizēt Jaunsardzes kustību un Nacionālos bruņotos spēkus pusaudžu un jauniešu vidū.

Spēlē tika simulētas 1918. un 1919.gada Brīvības cīņas, parādot jauniešiem notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle norisinās vairākos posmos, astoņās Latvijas vietās. Spēlē Siguldas novadā piedalījās 16 Latvijas skolu komandas, tostarp 11 no Siguldas novada – viena komanda no Mores pamatskolas, pa divām komandām no Allažu pamatskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas 1.pamatskolas, kā arī četras komandas no Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Pirmo vietu spēlē „Jaunie Rīgas sargi” Siguldas novadā ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.a klases komanda „Vētras putni”, kuras sastāvā bija Madis Ciglis, Magda Cigle (10.b klase), Linards Krastiņš, Monta Meistere, Nauris Strautnieks, Justīne Timermane (klases audzinātāja Inese Berga). Otro vietu izcīnīja Rīgas 22.vidusskolas komanda „Bruņurupuči”. Savukārt trešo vietu arī ieguva Siguldas novada skolēni – Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.c klases komanda „Piparmētras”, kuras sastāvā bija Roberts Bērze, Elizabete Brača, Līva Brēmane, Renārs Knēža, Oto Laiva, Rihards Liekniņš un Aivita Mūze (klases audzinātāja Indra Upīte-Dambīte). Uzvarētājiem balvā – brauciens uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē un Siguldas pašvaldības, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo Bruņoto spēku suvenīri.

Sacensību pirmajā posmā skolēniem bija jāapgūst zināšanas un prasmes pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā āra apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, mītnes iekārtošana āra dzīves apstākļos, sakari – Morzes ābece un radiosakari, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, ieroču mācība, kā arī pārvietošanās taktika. Otrais posms bija komandu spēle „Misija”, kura bija balstīta uz patiesiem vēstures notikumiem un kurā praktiskos uzdevumos bija jāpielieto iepriekš iegūtās prasmes.

Spēli „Jaunie Rīgas sargi” organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un vairākām Latvijas pašvaldībām, tostarp Siguldas novada pašvaldību, kas spēli atbalsta jau trešo gadu.

Paldies Siguldas novada skolotājiem, kuri bija aktīvi līdzjutēji savām komandām – Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājām I.Upītei-Dambītei un I.Brakovskai, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājai V.Šķesterei-Bukai, Allažu pamatskolas skolotājai I.Puķei, Siguldas 1.pamatskolas skolotājam M.Smonam, Mores pamatskolas skolotājam K.Grīnbergam! Pateicība arī spēles organizatoriem – Jaunsardes un informācijas centra darbiniekiem J.Suharevskai un G.Berdinskim!

Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos
Sandra Ķirule


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi