Sestdiena, 15. maijs
Šodien sveicam: Sofija, Taiga, Airita, Arita
Laika ziņas: Sigulda +10.9℃, DA vējš 2.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2016-12-29
Siguldā iespējams nodot nevajadzīgās mazās elektroiekārtas

PSIA Jumis” informē – ja mājās glabājas izlietotas baterijas, kā arī neliela izmēra elektroiekārtas, kas nedarbojas vai nav vajadzīgas, iedzīvotāji aicināti tās nest uz „Rimi” Siguldas veikalu, kur to var atstāt speciālā konteinerā. Šādā veidā gājienu pēc ikdienas pirkumiem var apvienot ar videi draudzīgu rīcību un veicināt atkritumu šķirošanas paradumu.

Specializētajos zaļajos konteineros ikviens var atstāt sev nevajadzīgās elektroierīces un izlietotās baterijas, un tās tiks utilizētas dabai un cilvēkiem draudzīgā veidā. Konteiners tiks regulāri iztukšots un to saturs nodots otrreizējai pārstrādei.

Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Jāatgādina, ka šīs lietas nekādā gadījumā nedrīkst izmest arī sadzīves atkritumos, jo tās nodara ne vien kaitējumu videi, bet tā ir arī nelietderīga dabas resursu izšķērdēšana, jo tā vietā lai iekārtu sastāvdaļas tiktu pārstrādātas jaunos materiālos un iekārtās, tās bezjēdzīgi tiek noglabātas uz atkritumu poligonā.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi