Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Piektdiena, 20. maijs
Šodien sveicam: Venta, Salvis, Selva
Laika ziņas: Sigulda +10.7℃, DA vējš 2.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2017-01-03
Lelde Gasūna pirmo reizi karjerā tiek uz otro braucienu Pasaules kausā slalomā

3.janvārī Pasaules kausa posmā slalomā, kas norisinājās Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, lieliski nostartējusi Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kas 64 dalībnieču vidū pirmajā braucienā uzrādīja 27.laiku, no līderes Veronikas Velē-Zuzulovas (Slovākija) atpaliekot 3,25 sekundes, līdz ar to pirmo reizi karjerā tiekot Pasaules kausa posmā uz otro braucienu.

Pēc karjeras labākā rezultāta uzrādīšanas un 33.vietas iegūšanas pirmajā braucienā pagājušajā posmā 29.decembrī Zemmeringā (Austrija), kur tikai pussekunde pietrūka līdz trīsdesmitniekam, ar lielāku interesi nekā citas reizes tika gaidīts siguldietes starts Pasaules kausa posmā slalomā Zagrebā, kur uz starta izgāja 64 kalnu slēpotājas. Lelde Gasūna pēc reitinga no dalībniecēm bija 55., un ar tādu numuru arī startēja.

Sacensību pats sākums bija vēl trakāks nekā iepriekšējās divas reizes, jo no pirmajām astoņām četras kļūdījās un izstājās. Lai arī turpmāk šī tendence samazinājās, tomēr no pirmajām trīsdesmit startējušajām sportistēm finišu nesasniedza astoņas, bet no četrdesmit vienpadsmit, kas tāpat ir daudz. Kad Lelde sāka savu braucienu, finišējušas bija 37 konkurentes, un, lai iebrauktu trīsdesmitniekā, nedrīkstēja no līderes atpalikt vairāk par 3,43 sekundēm, jo tieši tik tobrīd zaudēja 30.vietā esošā Marlēna Valnere no Vācijas. Pirmajos divos starpfinišos L.Gasūna uzrādīja 30.laiku, no līderes Veronikas Velē-Zuzulovas atpaliekot attiecīgi 1,22 un 2,47 sekundes, kas solīja vietu trīsdesmitniekā, jo vairākas labas braucējas izstājās pēdējās sektorā. Un tā arī notika, finišā Leldei tobrīd bija 26.laiks (+3,25 s).

Sākās nervu kutinošs gaidīšanas laiks. Nestartēja spēcīga norvēģiete un arī pagājušajā posmā trīsdesmitniekā tikusī 18 gadus vecā slovēniete Meta Hrovata, kas vairoja cerības nosargāt vietu top30. Pirmo pusi labāk veica vāciete Vainbuhere un arī baltkrieviete Škanova, bet beigās tomēr palika aiz Leldes. Vienīgi amerikānietei Makdžeimsai izdevās uzrādīt ātrāku laiku, līdz ar to Lelde nobīdījās uz 27.vietu, 0,01 sekundi priekšā francūzietei Laurī Mogelei un 0,1 sekundi iekšpus trīsdesmitnieka, ko noslēdza divas kalnu slēpotājas – krieviete Alopina un iepriekšminētā Škanova, kurai tāpat kā Leldei pirmo reizi karjerā izdevās tikt uz otro braucienu.

Aiz līderes Velē-Zuzulovas cieši par otro trešo vietu cīnās austriete Bernadete Šilda (+0,39 s) un čehiete Sarka Strahova (+0,41 s).

Informāciju sagatavoja:
Ivars Bācis


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi