Pirmdiena, 1. jūnijs
Šodien sveicam: Biruta, Mairita, Bernedīne
Laika ziņas: Sigulda +15.2℃, ZA vējš 5.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-02-03
Notiks Siguldas Robotu kauss 2017

25.februārī plkst.11.00 Siguldas pilsētas vidusskolas zālē norisināsies gada lielākais skolēnu robotikas pasākums – Siguldas Robotu kauss 2017. Skolēni un jaunieši sacentīsies sešās disciplīnās elektronikas robotu un Lego robotu grupās.

„Lego sumo” un „Mini sumo” sacensību disciplīnā speciāli izveidotā ringā sacenšas divi roboti, lai izstumtu pretinieku no ringa. Iepriešējās Siguldas sacensībās vienlaicīgi startēja dalībnieki uz desmit ringiem. Pie katra ringa ir savs tiesnesis, kurš dod sākuma startu un fiksē izstumšanu, kā arī nosauc uzvarētāju. „Mini sumo” roboti tiek veidoti ar komplektu palīdzību, bet katram individuāli un radoši pielietojot praksē programmēšanu un elektronikas pamatus. „Lego sumo” grupā startē „Mindstorm NXT2.0” un „EVE 3.0” komplektu roboti.

„Folkrace” („tautas rallijs”) un „Lego folkrace” sacensībās robotiem jāveic noteikta trase pēc iespējas īsākā laikā un pareizā virzienā. Uzvar robots, kas pirmais veic trīs apļus. Trase ir fiziski norobežota ar apmalēm un pamatā ar paaugstinājumiem un šķēršļiem. Robots ir jāsaprogrammē un jāizveido kā tāda konstrukcija, lai distancē izvairītos no citiem robotiem, ievērotu distanci ar trases bortiņiem, lai būtu vajadzīgā jauda veikt trases paaugstinājumus un padziļinājumus. „Folkreisa” robotus elektroniķi veido ļoti interesantus, ar dažādu dizainu un konstrukcijām. Siguldieši izmanto arī ar 3D printeri printētas korpusa detaļas. Startējot šoruden pasaules lielākajās robotikas sacensībās Tallinā „Robotex 2016”, mūsu puiši šajā disciplīnā ieguva augstākās vietas: robots „Spoks” (pilots A.Jenerts) izcīnīja pirmo vietu un robots „Rēgs” (pilots D.Irbe) – otro vietu 95 robotu konkurencē.

Līnijsekošana abu veidu robotiem notiek uz baltas trases, sekojot melnai līnijai, kuru atpazīst robots. Katram robotam trasē tiek doti divi mēģinājumi. Ieskaitīts tiek labākais rezultāts un uzvar ātrākais robots.

Visās disciplīnās roboti nav vadāmi ar pulti, bet iepriekš saprogrammēti noteiktajai darbībai, izveidota unikāla konstrukcija. Robotiem tiek noteikts arī maksimālais izmērs, kuru nedrīkst pārsniegt. Roboti tiek pirms sacensībām atrādīti komisijai – izmērīti un nosvērti. Siguldas sacensībās būs vērojama arī elektronikas darbu izstāde. Sacensībās piedalīsies arī viesi no Igaunijas un Lietuvas.

Dalībnieku ierašanās no plkst.9.00 – 10.00. Aicināti pieteikties arī brīvprātīgie jaunieši – sacensību dienas norises organizēšanas palīgi, rakstot uz e-pasta adresi: ilze.sulte@sigulda.lv vai zvanot uz tālruni 67972434.

2018.gadā – Valsts jubilejas gadā – Siguldā tiek plānots rīkot starptautiskas skolēnu robotikas sacensības.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada Jaunrades centra direktore
Ilze Šulte


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 2728
2930