Svētdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda +7.2℃, ZR vējš 3.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-03-15
Uzsākta Zinātnes ielas pārbūve

​Trešdien, 15.martā, ar vecā asfaltseguma frēzēšanu uzsākta Zinātnes ielas rekonstrukcija 1,7 kilometrus garā posmā – no Vidzemes šosejas līdz autoceļam P8 „Inciems–Sigulda–Ķegums". Ielas rekonstrukciju par turpat miljonu eiro plānots pabeigt līdz šā gada rudenim. Darbus veic iepirkuma procedūras rezultātā izvēlētais SIA „8 CBR”. Sākoties Zinātnes ielas rekonstrukcijai, plānoti satiksmes ierobežojumi – līdz augustam Zinātnes ielā būs vienvirziena satiksme virzienā no autoceļa P8 uz Vidzemes šoseju (satiksmes organizācijas shēmu skatīt šeit). ​

Zinātnes ielas pārbūves laikā tiks veikta brauktuves seguma rekonstrukcija visā ielas garumā – tiks demontēts vecais, kritiskā stāvoklī esošais asfaltsegums, izveidota jauna ceļa pamatne un ieklāts asfaltsegums. Ielas rekonstrukcijas ietvaros tiks veikta lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve 585 metru garumā, kā arī ūdensvada rekonstrukcija vai izbūve 375 metru garumā. Tāpat tiks veikti satiksmes organizācijas uzlabojumi – krustojumu un nobrauktuvju uz privātīpašumiem pārbūve. Zinātnes ielas krustojumā ar Institūta ielu paredzēts izbūvēt izgaismotu gājēju pāreju, savukārt nedaudz pirms krustojuma ar Institūta ielu tiks izbūvēta jauna sabiedriskā transporta pietura.

Ielas rekonstrukcija neskars jau izbūvēto apgaismoto gājēju ietvi gar Zinātnes ielu posmā no šosejas līdz Helmaņa ielai, savukārt jauna apgaismota gājēju ietve Zinātnes ielā tiks izbūvēta posmā no krustojuma ar Helmaņa ielu līdz darbnīcām.

Paralēli ar pašvaldības veikto Zinātnes ielas rekonstrukciju, VAS „Latvijas Valts ceļi” šogad veiks Vidzemes šosejas un Zinātnes ielas krustojuma pārbūvi, uzlabojot satiksmes drošību – tiks izveidotas jaunas gājēju pārejas un uzstādīti jauni luksofori.

Zinātnes ielā nofrēzēto veco asfaltsegumu pašvaldība plāno izmantot bedrīšu aizbēršanai Helmaņa un citās ielās. Tiek izskatīta arī iespēja nofrēzēto asfaltsegumu uzbērt uz Melioratoru ielas pie krustojuma ar Nītaures ielu. Tomēr tikai darba gaitā varēs redzēt, vai nofrēzētais materiāls ir piemērots bedrīšu aizbēršanai.

Jau ziņots, ka, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem, tiks uzsākti pārbūves darbi Pils, Cēsu, Līvkalna un Krišjāņa Barona ielas, kā arī Pulkveža Brieža un Vildogas ielas apļveida krustojumos. Tāpat drīzumā plānots turpināt Līvkalna ielas remontdarbus.

Šogad pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanai un pārbūvei budžetā ieplānoti līdzekļi 5,1 miljona eiro apmērā. Tuvāko gadu pašvaldības prioritāte ir ielu un ceļu atjaunošana un izbūve, kā arī lietusūdens sistēmas pilnveidošana un sakārtošana, ik gadu šiem darbiem paredzot vairākus miljonus eiro. Ar plānoto ielu un ceļu pārbūves darbu sarakstu iespējams iepazīties šeit

Zinātnes ielas pārbūve tiek veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 3.3.1.specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā „Ieguldījumi uzņēmējdarbībai nozīmīgā infrastruktūrā reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās” iesniegtā projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Siguldas novada pašvaldības ražošanas apbūvei piegulošajās teritorijās”,projekta iesnieguma Nr.3.3.1.0/16/I/010 ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 730 769,53 eiro, tai skaitā ERAF līdzfinansējums ir 427 215,89 EUR,  15 078,21 EUR Valsts budžeta dotācija pašvaldībām, Siguldas novada Domes finansējums – 288 475,90 EUR.
 


© www.sigulda.lv

KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi