Trešdiena, 23. maijs
Šodien sveicam: Leontīne, Leokādija, Lonija, Ligija
Laika ziņas: Sigulda +17.7℃, Z vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-03-16
1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda atceres pasākumi

Sestdien, 25.martā, pieminot deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, plkst.17.00 notiks atceres pasākums pie piemiņas akmens „Lielā Stēla”, kurā klātesošos uzrunās Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un Latvijas Politiski represēto apvienības Siguldas nodaļas vadītājs Juris Ivars Čivčs. Savukārt plkst.18.00 Siguldas pagasta Kultūras namā būs skatāma Dzintras Gekas dokumentālā filma „Tēvi tur”.

Parādot cilvēku dzīvesstāstus, likteņus un viņu ciešanas, skatītājam rodas daudz ciešāka personiskā saikne, kā arī sapratne par šiem noziegumiem pret cilvēci. Filma mums atgādina to, kas pārdzīvots pagātnē, un akcentē, ka jādara viss, lai nekas tāds nekad vairs nevarētu atkārtoties.

Siguldas novada iedzīvotāji aicināti pieminēt 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, kad pirms 68 gadiem deportāciju rezultātā cieta 42 125 Latvijas iedzīvotāji. Tā bija lielākā izsūtīšana Latvijas vēsturē.

Pasākuma apmeklētāju ērtībām tiks organizēts autobuss, kas plkst.17.30 aties no piemiņas akmens „Lielā Stēla” (no Čakstes ielas) uz Siguldas pagasta Kultūras namu.

Dalība pasākumos – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi