Pirmdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
Laika ziņas: Sigulda +17.2℃, ZR vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-03-16
Kopš 1.janvāra Siguldā samazinājies siltumenerģijas tarifs

Kopš 2017.gada 1.janvāra Siguldas iedzīvotājiem par siltumu jāmaksā par 7,9% mazāk. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar mainīgo un pastāvīgo izmaksu izmaiņām, pārdotās siltumenerģijas apjoma izmaiņām, zudumu samazinājumu un tarifa pārapstiprināšanu atbilstoši spēkā esošajai tarifu metodikai. No 1.februārā, līdz ar dabasgāzes cenas paaugstināšanos, vairākās pilsētās siltumapgādes tarifi ir būtiski pieauguši par vairākiem eiro, savukārt Siguldā, kur kā kurināmo izmanto galvenokārt šķeldu, siltumapgādes tarifs palielinājies tikai par 0,19 EUR/MWh.

SIA „Wesemann-Sigulda” apkopotā informācija liecina, ka martā Siguldas siltumapgādes tarifs – 60,98 EUR/MWh, ir zemāks, nekā, piemēram, Saulkrastos (69,98 EUR/MWh), Ropažos (63,98 EUR/MWh) un Cēsīs (62,02 EUR/MWh), jeb kopumā 15 citās Latvijas pilsētās.

Pateicoties veiktajām SIA „Wesemann-Sigulda” investīcijām vairāku miljonu eiro apmērā, pēdējos gados Siguldā rekonstruēti siltumtīkli 9,6 kilometru garumā, no jauna uzbūvēti siltumtīkli 4.4 kilometru garumā, uzstādīts dūmgāzu kondensācijas ekonomaizers. Veiktie ieguldījumi siltumtīklu un katlu māju rekonstrukcijā, kā arī saņemtais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir samazinājis siltumenerģijas ražošanas un pārvades izmaksas, ka arī turpmākos gados, pieaugot dabasgāzes cenai, nodrošinās, ka siltumapgādes tarifs Siguldā būs zemāks kā daudzviet Latvijas pilsētās. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi