Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +17.7℃, R vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-03-27
Informācija suņu īpašniekiem

​No 1.janvāra Latvijā noteikta obligāta suņu apzīmēšana ar zemādas mikroshēmu un reģistrēšana vienotā valsts reģistrā – Lauksaimniecības datu centra datubāzē.

Obligātā suņu čipošana un reģistrācija

Ministru kabineta noteikumi „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” nosaka, ka no šā gada 1.janvāra ikvienam sunim, kas vecāks par sešiem mēnešiem, obligāti ir jābūt apzīmētam ar zemādas mikroshēmu ar unikālu identifikācijas numuru. To var izdarīt veterinārajā klīnikā, un maksa par šo procedūru svārstās no 15 līdz 30 eiro.

Vienlaikus suns obligāti jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra datubāzē, norādot informāciju par suņa īpašnieku, kā arī suņa šķirni, vecumu, dzimumu, īpašas pazīmes un to, kad suns potēts pret trakumsērgu. Suni reģistrēt iespējams pie veterinārārstiem un no 3.aprīļa pašvaldības Pakalpojumu centrā, kā arī elektroniski portālā www.latvija.lv. Par suņa reģistrēšanu vienotajā valsts reģistrā jāmaksā valsts nodeva 3,50 eiro. Lai reģistrētu dzīvnieku, nepieciešama mājdzīvnieka pase vai vakcinācijas apliecība un īpašnieka personu apliecinošs dokuments.

Sods par suņa nereģistrēšanu: fiziskām personām – no 7 līdz 210 eiro, atkārtoti konstatējot pārkāpumu gada laikā – no 210 līdz 350 eiro; juridiskām personām – no 15 līdz 350 eiro, atkārtoti – no 350 līdz 700 eiro.

Papildu informācija pieejama – šeit, kā arī zvanot uz tālruni 67095062.

Atgādinām, ka papildu drošībai pašvaldības Pakalpojumu centrā iespējams suni bez maksas reģistrēt arī Siguldas novada pašvaldības dzīvnieku reģistrā un saņemt pie kakla siksnas piestiprināmu žetonu, kas dzīvnieka atrašanas gadījumā ļautu atradējam informēt Pašvaldības policiju par žetona numuru, lai policijas darbinieki operatīvi varētu sazināties ar dzīvnieka īpašnieku.

Dzīvnieku īpašnieku pienākumi

Ministru kabineta noteikumi „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” paredz, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas suns jāved pavadā, bez pavadas suns drīkst atrasties zaļajā zonā un mežā, izņemot pašvaldības noteiktās vietas, kur tas ir aizliegts: sporta un rotaļu laukumos, skvēros, peldvietās, kā arī Svētku laukumā un Siguldas pils kompleksā. Pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām privātīpašuma teritorijā, suņa īpašniekam jānodrošina pilnīga attiecīgās teritorijas norobežošana no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas, novēršot iespēju sunim izkļūt no tās. Uzpurnis sunim jāliek tajos gadījumos, kad tas ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Ārpus pilsētām un ciemiem – viensētās – suni ārpus telpām var turēt nepiesietu, ja tiek nodrošināts, ka tas neapdraud cilvēkus un dzīvniekus, bet gadījumos, ja suns veic sargāšanas uzdevumu, tā uzturēšanās teritoriju norāda ar zīmi „Suns!”. 

Siguldas novada pašvaldības saistošie noteikumi „Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Siguldas novadā” nosaka, ka sunim, atrodoties ārpus tā īpašnieka īpašuma, pie kakla siksnas jābūt informācijai par tā īpašnieku – adresei un tālruņa numuram. Tāpat noteikumi paredz, ka pastaigas laikā suns jāved pavadā un tā īpašniekam līdzi jābūt maisiņam suņa ekskrementu savākšanai, kas pēc pieprasījuma jāuzrāda Pašvaldības policijas darbiniekam. Maisiņus ar suņu ekskrementiem var izmest jebkurā publiskā atkritumu konteinerā.

Ja suns pazudis

Pašvaldības policija regulāri saņem informāciju par pazudušiem vai klaiņojošiem suņiem. Ja sunim nav implantēta mikroshēma vai pie suņa kakla siksnas nav piestiprināta informācija ar īpašnieka kontaktinformāciju, suni, kura saimniekus nav iespējams identificēt, nogādā dzīvnieku patversmē. Izdevumus par suņa uzturēšanos patversmē apmaksā tā saimnieks.

Par Siguldas novada saistošo noteikumu un Ministru kabineta noteikumu pārkāpšanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēta atbildība. Par šo noteikumu pārkāpumiem iedzīvotāji aicināti informēt Pašvaldības policiju, zvanot uz diennakts tālruni 26160288 vai rakstot uz e-pasta adresi policija@sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020