Pirmdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
Laika ziņas: Sigulda +15.7℃, D vējš 1.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-04-20
Noslēgušies Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu lasījumi

Trešdien, 19. aprīlī Siguldas novada bibliotēkā  Izglītības pārvalde organizēja Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu lasījumus.

Pētniecisko darbu konkurss tradicionāli notiek jau devīto gadu, vairākus gadus tam pievienojusies jauna tradīcija – skolēni savus darbus prezentē plašākai sabiedrībai, vērtēšanas kritērijos iekļauta arī prezentācijas prasme. Skolēnu radoši pētnieciskās darbības mērķi ir: rosināt skolēnos interesi par Siguldas novada kultūras, vēsturiskajiem, ekonomiskajiem u. c. procesiem; sekmēt skolēnu patriotisko audzināšanu; veidot skolēnu iemaņas patstāvīgam izziņas un izglītošanās procesam. Savukārt skolēnu radoši pētnieciskās darbības galvenie uzdevumi ir sadarboties ar Siguldas novada iestādēm, Siguldas novada Domes pārvaldēm, Turaidas muzejrezervātu (TMR), Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un citām institūcijām; iepazīties ar projekta un pētnieciskā darba būtību, organizāciju un metodēm, izkopt patstāvīgā darba iemaņas; pilnveidot prasmes informācijas ieguvē, datu apstrādē un analīzē; apgūt prasmi projekta noformēšanā un apgūt prezentēšanas prasmi. Mācību gada sākumā, sadarbojoties ar novada pārvaldēm, TMR, DAP tika apkopotas ieteicamās pētniecisko darbu tēmas un konsultanti. Ieteicamās tēmas ir saistībā ar Siguldas novada kultūrvēsturiskajiem, dabas, ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem, izglītības un kultūras iestāžu vēsturi, pašdarbību un sporta dzīves vēsturi. u.c. ar novada dzīvi saistītās tēmas. Darbi tiek vērtēti vairākās vecuma grupās: 1.-4.klase, 5.-6.klase, 7-9. klase un 10.-12. klase. Atbilstoši tam arī saskaņā ar nolikumu ir noteikti noformējuma un prasību kritēriji. Darbus vērtē komisija šādā sastāvā: Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos S.Ķirule; skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (RPD) koordinators Siguldas novadā I.Vuškāne; Turaidas muzejrezervāta pārstāvis E.Jemeljanovs; Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve: A.Andrušaite.

Labāko darbu autori tiek apbalvoti ar Siguldas novada Domes Izglītības pārvaldesdiplomiem un piemiņas balvām. Iesniegto darbu apkopojums un vērtējums pieejams šeit.

Kopumā šogad konkursam tika iesniegi 36 darbi, I pakāpi saņēma 19 skolēni, II – 7 skolēni, III- 10 skolēni.

 

Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos S.Ķirule


© www.sigulda.lv

KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi