Trešdiena, 23. maijs
Šodien sveicam: Leontīne, Leokādija, Lonija, Ligija
Laika ziņas: Sigulda +17.7℃, Z vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-05-18
Laurēni piedalās Meža ekspedīcijā

​17.maijā septiņas Laurenču sākumskolas klases devās uz Inciema puses mežiem, lai ļautos īstam piedzīvojumam – AS „Latvijas valsts meži" un „Mammadaba" organizētai Meža ekspedīcijai.

Veicot pārgājienu pa dažāda vecuma mežaudzēm, skolēni nonāca izzinošās un praktiskās stacijās. Piemēram, bija jāizspriež, kurās sadzīvē izmantojamās lietās ir koks. Izrādījās, arī aspirīns un viskoze nevarētu tapt, ja nebūtu koka. Tāpat skolēniem bija jāatpazīst koka suga pēc sēklām, mizas un koksnes. Liels bija prieks par iespēju pašiem veikt meža atjaunošanu – iestādīt priedītes. Tāpat skolēni mācījās noteikt koka vecumu ar dažādām metodēm – skaitot zaru mieturus, celma gadskārtas, kā arī izmēģinot īpašu ierīci – Preslera svārpstu. Meža dzīvnieku stacijā bija iespēja aptaustīt zvēru ragus, zobus un kažoku, kā arī pārbaudīt savas prasmes pēdu atpazīšanā. Īpaši aizraujoša bija iekāpšana īstos mežcirtēja zābakos un aizsargmaskas pielaikošana. Skolēniem bija iespēja arī pašiem ņemt zāģi rokās un iejusties īsta mežsaimnieka lomā – izzāģēt no priedīšu jaunaudzes liekās eglītes un bērzus.

Visbeidzot skolēni satika atraktīvo Cūkmenu, kura vadībā deva svinīgu zvērestu nemēslot ne mežā, ne skolā, ne mājās.

Laurenču sākumskola saka lielu paldies AS „Latvijas valsts meži", „Mammadaba" un visiem staciju vadītājiem par aizraujošo un izzinošo dienu!

Informāciju sagatavoja:
Laurenču sākumskolas dabaszinību skolotāja
Madara Alberte-Habermane


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi