Svētdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, D vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-08-04
Tiks atklāta Starptautiskās Dizaina vasaras skolas MAD izstāde „Biorevolution”

Sestdien, 5.augustā, plkst.18.00 tiks atklāta Starptautiskās Dizaina vasaras skolas MAD izstāde „Biorevolution”, kur vienkopus būs skatāmi vasaras skolas laikā radītie dizaina un laikmetīgās mākslas objekti. Izstāde būs apskatāma no 12.augusta līdz 10.septembrim.

Inženieri ir pārvērtuši bioloģiju par dizaina disciplīnu un tagad no mums ir atkarīgs, vai mācēsim to pielietot. Šobrīd mājas apstākļos iespējams bioloģiski izaudzēt pašiem savu pārtiku, degvielu, zāles, smaržas, sēnes, dažādas šķiedras un citus materiālus un vielas. Pasaule mainās no tehnisku objektu uz bioloģiskās sistēmas paradigmu — MAD2017 apvieno tās vienā.

MAD2017 fokusā ir tradicionālā un netradicionālā lauksaimniecība, pilsētas lauksaimniecība (iekštelpu dārzkopība). Tradicionālās lauksaimniecības metodes ir dārgas, bet apstrādājamās zemes resursi — ierobežoti. Jau tuvā nākotnē tie nespēs nodrošināt cilvēces eksistencei nepieciešamās barības vielas pietiekošā apmērā.

MAD2017 laikā 16.gadsimta Siguldas pils tiek pārvērsta par iekštelpu dārzkopības darbnīcu, kurā sešas starptautisku studentu darba grupas praktiskā darbā meklēs risinājumu pasaules pārapdzīvotības un uztura problēmām. Plašāka informācija par projektu atrodama šeit.

Izstāde organizēta sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un „ABLV Charitable Foundation". 

Projektu atbalsta - „KRASSKY", „Bosch Latvija", „PROFLINE.LV", „Mass Portal", „RIJADA", Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, British Council Latvijā, Valmiermuižas alus darītava, Krimuldas Muiža, „EKJU", „Untamed Dinner", „Arctic Paper Latvija" un citi. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi