Ceturtdiena, 28. marts
Šodien sveicam: Gunta, Ginta, Gunda

2017-09-25
Siguldā pārspēts vīru rekords sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”

Sestdien, 23.septembrī Siguldā notika sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”. Siguldieši trīs stundu laikā kopā uzspieda 137 250 kilogramus, kopvērtējumā ierindojoties 9.vietā.

Siguldā savu spēku pārbaudīja 88 sacensību dalībnieki – 29 dāmas, 22 jaunieši līdz 18 gadu vecumam un 37 vīri. Sievietēm un jauniešiem svaru stienis svēra 20 kilogramus, bet vīriem 50 – kilogramus. Visu dalībnieku kopā paceltais veidoja Siguldas rezultātu. Katrā sacensību posmā ar medaļām tika apbalvoti arī individuāli spēcīgākie jaunieši, dāmas un vīri, kuri sacentās par 2017.gada spēkā izturīgākā dalībnieka godu.

Lai gan Sigulda neiekļuva spēcīgāko pilsētu TOP3, pilsētas aizstāvji uzrādīja ļoti augstvērtīgus rezultātus, un pārspēja Latvijas rekordus sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Vīru grupā Uldis Veliks kļuva par sacensību rekordistu, uzspiežot 50 kilogramus smago svaru stieni 240 reizes. 2.vietā ierindojās Normunds Moļņiks, kurš 50 kilogramus uzspieda 223 reizes, kļūstot par šī brīža otro spēcīgāko vīru Latvijā. Līdz šim spēkā izturīgākā vīra gods piederēja Jefimijam Klementjevam, kurš Rīgas posmā 50 kilogramus smago svaru stieni uzspieda 222 reizes. Siguldā 3.vietu izcīnīja Edmunds Andrups, 50 kilogramus uzspiežot 202 reizes. Edmundam Andrupam šīs vasaras Latvijas vīru kopvērtējumā 4.vieta.

Siguldā sieviešu konkurencē Evita Bole 20 kilogramus uzspieda 218 reizes, izcīnot 1.vietu Siguldā un ierindojoties augstajā 3.vietā šīs vasaras sieviešu TOPā. Siguldas posmā sieviešu grupā 2.vietu izcīnīja Ginta Ezeriņa, uzspiežot 20 kilogramus 214 reizes. Gintai Ezeriņai Latvijas kopvērtējumā 4.vieta. Ar uzspiestajām 64 reizēm 3.vietu izcīnīja Loreta Vītiņa. Šīs vasaras spēkā izturīgākā dāma ir Dagnija Dalibo, kura Ludzas posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 340 reizes.

Jauniešu grupā līdz 18 gadu vecumam Siguldas posmā 1.vietu izcīnīja Ingars Kārkliņš, uzspiežot 20 kilogramus 95 reizes. Turpat līdzās ar 93 uzspiestajām reizēm Guntis Knets izcīnīja 2.vietu. Reinis Burtnieks palika 3.vietā ar 70 uzspiestajām reizēm.

2016.gadā tika ieviests Latvijas spēcīgākās pilsētas Jauniešu vērtējums, kurā tiek ņemts vērā sacensību dalībnieku sniegums līdz 18 gadu vecumam gan sieviešu, gan vīriešu grupā. Sigulda šajā vērtējumā ieņem 13. vietu.

Siguldas posma sacensību rezultāti pieejami „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” mājas lapā www.specigakapilseta.lv.

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Siguldas posmu atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Siguldas novada pašvaldība, Eiropas Sporta nedēļa „BeActive”, Siguldas Pauerliftinga Biedrība, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.