×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Sestdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +25.1℃, D vējš 3.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2017-09-26
Aizvadīta Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa

Aizvadīta Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa, kas norisinājās no 18. līdz 24.septembrim. Tās laikā aptuveni 70 dažādās sportiskās, veselību veicinošās un izzinošās aktivitātēs iesaistījās ap 2000 novadnieku. Savukārt Veselības dienā, kas tradicionāli notiek Veselības un sporta nedēļas ietvaros, kopumā iespēju konsultēties, veikt pārbaudes izmantojuši ap 1500 interesentu; vairāki desmiti ziedojuši asinis Valsts asinsdonoru centra specializētajā autobusā. Vēl ap 150 apmeklētāji izmantoja iespēju piedalīties izzinošās lekcijās un nodarbībās. Kopumā Veselības un sporta nedēļas apmeklētāju skaits, salīdzinot ar iepriekšējo, gadu ir pieaudzis.

Siguldas novada Veselības dienā, kas norisinājās 23.septembrī Siguldas Sporta centrā, novadā deklarētie iedzīvotāji bez maksas varēja saņemt kardiologa, dermatologa konsultācijas, veikt kāju vēnu skrīningu, pēdu datordiagnostiku, kaulu blīvuma mērījumus, kā arī noteikt cukura, holesterīna, hemoglobīna un skābekļa līmeni asinīs un ķermeņa masas indeksu, veikt miegainības un stresa testus, kā arī HIV, C un B hepatīta testus. Tāpat darbojās Insulta riska novērtēšanas kabinets un bija pieejamas citas konsultācijas un izmeklējumi.

Vidēji katrs ārsts Veselības dienas laikā pieņēma 20 pacientus. Savukārt izmeklējumus un veselības pārbaudes ar eksprestestiem veica daudz vairāk cilvēku, piemēram, holesterīna, hemoglobīna un cukura līmeņa asinīs pārbaudi katru veica 200 cilvēki, redzes pārbaudi apmeklēja 100 personas, asinsspiedienu mērīja 120 novadnieki, bet ķermeņa masas indeksu un insulta riska izvērtējumu veica 75 cilvēki, bet iespēju veikt HIV, B un C hepatīta testus izmantoja 135 personas, stresa un miegainības tests tika veikts 75 personām, bet iespēju konsultēties ar fizioterapeitu izmantoja 54 interesenti.

Veselības dienā vairāk nekā 150 novadnieki apmeklēja izglītojošas lekcijas.

Iniciatīvu organizēt Veselības dienu Siguldas novada pašvaldība aizsāka 2012.gadā, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību dažādām sabiedrības grupām. Savukārt kopš 2015.gada divas reizes gadā – aprīlī un septembrī – Siguldas novada pašvaldība organizē Veselības un sporta nedēļu, kuras laikā novadnieki bez maksas var piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un pasākumos, praktiskās nodarbībās un lekcijās par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Nākamā Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa norisināsies 2018.gada aprīlī.

Daļa no Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas un Veselības dienas aktivitātēm tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 „Esi vesels Siguldas novadā!" ietvaros. 

 

 

 

 


 

 


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi