Pirmdiena, 16. decembris
Šodien sveicam: Alvīne
Laika ziņas: Sigulda +4.2℃, R vējš 7.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-10-09
Aicina apmeklēt kaligrāfijas izstādi Siguldas novada bibliotēkā
6.oktobrī Siguldas novada bibliotēkas izstāžu zālē tika atklāta kaligrāfijas izstāde „Dzimtas koks”, kura tapusi, noslēdzoties vienam no Siguldas pašvaldības finansētajiem kultūras projektiem – papīrmākslas darbnīcas „Viktora vēstules” organizētajiem kaligrāfijas kursiem, kas notika no jūlija līdz septembrim un kurus vadīja māksliniece Zinaīda Ceske.

Izstādē aplūkojami deviņu dažādu autoru darbi, katrs atšķirīgs stilistikā un iecerē, taču tos vieno tas, ka katrā darbā atrodama gan kaligrāfijas māksla, gan pētniecība, apkopojot un mākslinieciski vizualizējot materiālu par kādas konkrētas dzimtas koku. Kā izstādes atklāšanā teica šī projekta autore Z.Ceske, tad līdz izstādei „Dzimtas koks” nonākuši tikai pacietīgākie kursanti, jo sākumā kaligrāfijas nodarbības apmeklēja apmēram trīsreiz vairāk interesentu, ka vajadzējis veidot pat vairākas grupas. Taču kaligrāfija ir skaistas rakstīšanas māksla, izmantojot spalvu un tušu, un tā prasa neizmērojamu pacietību, kā arī daudzkārtējus atkārtojumus un vingrināšanos, tajā skaitā nebeidzamu mājasdarbu pildīšanu, lai šī prasmes attīstītu, tāpēc pamazām atkrituši tie, kam vai nu trūka šīs pacietības, vai arī laika. Arī izstādes darbu autores, izstādes atklāšanā sakot paldies Siguldas novada pašvaldībai un savai pasniedzējai Zinaīdai Ceskei, atzina, ka gan kaligrāfija, gan pats process, kurā notika jau izstādes darba veidošana, ir gluži kā meditācija un kā satikšanās katrai ne tikai ar saviem izaicinājumiem, bet arī ar sevi un savu dzimtu, tā bija nezināmo robežu paplašināšana.

Bet izstādes atklāšana 6.oktobra vakarā – tie bija svētki. Svētki kaligrāfijas mākslai, svētki pabeigtam darba posmam, svētki visiem, kas tajā iesaistījās, un svētki dzimtām un ģimenēm, kuru dzimtas koki, neparasti un skaisti vizualizēti, kaligrāfiskajos rakstos ierakstīti, šobrīd līdz 20.oktobrim apskatāmi Siguldas novada bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
Inta Janule
Video: Reinis Janulis

 

 


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi