Otrdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +15.2℃, DR vējš 3.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-10-12
Divās Siguldas novada skolās uzstādītas ieejas drošības sistēmas

Divās Siguldas novada izglītības iestādēs, Siguldas 1.pamatskolā un Siguldas pilsētas vidusskolā, no oktobra uzstādītas ieejas piekļuves kontroles un drošības sistēmas jeb turniketi.

Izglītības iestāžu ieejas zonā izvietotas speciālas barjeras, un ieeja skolā iespējama ar Siguldas novada ID karti vai citās pašvaldībās dzīvesvietu deklarējušies skolēniem, pedagogiem un darbiniekiem – ar speciālu bezkontakta elektronisko pieejas karti. Citiem apmeklētājiem ieeja skolā tiek organizēta ar dežuranta kontroli.

„Turniketi Siguldas 1.pamatskolā un Siguldas pilsētas vidusskolā uzstādīti, lai vēl vairāk uzlabotu drošību un kārtību izglītības iestādēs un nepakļautu skolēnus un pedagogus riskam, ka telpās iekļūst nepiederošas personas. Turklāt bezkontakta identifikācijas karšu izmantošana skolēniem ir arī disciplinējoša un izglītojoša, jo māca viņiem atbildību. Jāpiebilst, ka, domājot par izglītības iestāžu modernizēšanu un darbības uzlabošanu, elektronisko bezkontakta karšu pielietojumu nākotnē plānots paplašināt, lai skolēni, izmantojot tās, varētu norēķināties par pusdienām”, stāsta Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

Uzstādītās iekārtas neapgrūtina iekļūšanu skolā cilvēkiem ratiņkrēslos – šim nolūkam ir speciāli vārti, ko vajadzības gadījumā atslēgs dežurants.

Turniketi ir savienoti ar drošības un ugunsdrošības signalizācijas sistēmām – avārijas gadījumā tie atvērsies automātiski.

Turniketi iegādāti par Siguldas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Ieejas piekļuves kontroles sistēmas plānots pakāpeniski uzstādīt arī citās izglītības iestādēs.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Kaspars Līviņš
- 2017-10-12 10:15

Turniketi vismaz 1. pamatskolā ir jau vismaz kopš 2016. gada 1. septembra, kad sāku uz turieni vest dēlu. Jājautā, kāpēc tad tikai tagad tie ir tikuši iedarbināti?

Atbilde: Kaspars Līviņš
Administrācija
- 2017-10-12 12:02

Labdien, Kaspar Līviņ!
Ieejas drošības sistēma Siguldas 1.pamatskolā tika ieviesta kā pilotprojekts, un pēc turniketu uzstādīšanas tika veikta laikietilpīga iekārtu testēšana, kā arī veikti uzlabojumi, lai tās sekmīgi darbotos gan 1.pamatskolā, gan citās izglītības iestādēs.
Šajā laika periodā tika veiktas izmaiņas sistēmas programmatūras nodrošinājumā, sakārtoti datu apmaiņas un lietotāju autorizācijas procesi, kā arī izstrādāta atsevišķa pieejas karšu sistēma tiem lietotājiem, kuri nav deklarējušies Siguldas novadā un kuriem nav iespējams izmantot Siguldas iedzīvotāja ID karti.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi