Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +6.5℃, ZA vējš 4.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2017-11-05
Siguldas pagastā skatāma izstāde „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”

No 6. līdz 25.novembrim Siguldas pagasta Kultūras nama Izstāžu zālē apskatāma izstāde „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Tā ietver desmit reālu cilvēku dzīvesstāstus, kurus skārusi padomju varas iestāžu īstenotā nacionālās identitātes iznīcināšanas politika. Vēstuļu autori ir Latvijas inteliģences un zemniecības pārstāvji, kas savas sabiedriskās darbības, pilsoniskās pozīcijas vai izrādītās pretestības dēļ nokļuvuši padomju varai nevēlamas personas statusā, apcietināti un sodīti pēc Otrā pasaules kara vai izsūtīti uz Sibīriju 1941.gada 14.jūnijā vai 1949.gada 25.martā. Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss ir simboliska nozīme Latvijas vēsturē, jo tās ir padomju laikmeta liecība, kas raksturo Latvijas 20.gadsimta vēsturē traģiskākos mirkļus – arestus un deportācijas.

2009.gadā UNESCO programmas „Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautas 19 Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss, 2013.gadā tas tika papildināts vēl ar 24 vēstulēm. Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss glabājas septiņos Latvijas muzejos – Tukuma muzejā, Latvijas Okupācijas muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā, Daugavas muzejā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā, Talsu novada muzejā, kā arī Rakstniecības un mūzikas muzejā.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Tukuma muzeju un Eiropas Parlamenta tautas partiju grupas deputātes Sandras Kalnietes atbalstu un finansējumu.

Siguldas pagasta Kultūras namā tā apskatāma darba dienās plkst.10.00 –19.00, sestdienās plkst.10.00 –14.00.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi