Otrdiena, 2. jūnijs
Šodien sveicam: Lība, Emma
Laika ziņas: Sigulda +7℃, ZA vējš 2.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-04-26
Siguldas Biznesa inkubatorā turpinās aktīva darbība

Aprīlī notikusi pavasara uzņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas Biznesa inkubatorā, un šobrīd inkubatorā darbojas jau 30 dalībnieki gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas posmā.

Pirmsinkubācijas posmā idejas testē 15 autori, kas meklē atbilstošāko biznesa darbības modeli, piedalās apmācībās, pēta tirgu, izstrādā biznesa plānu un saņem individuālas konsultācijas.

Savukārt inkubācijā aprīļa sākumā uzņemti četri jauni uzņēmumi: informācijas tehnoloģiju risinājumu izstrādātāji, grafiskā dizaina un sveču ražošanas uzņēmums. Kopumā inkubācijā darbojas 15 uzņēmumi. Inkubācijas dalībnieki papildus konsultatīvajam atbalstam saņem arī finansiālu atbalstu – līdzfinansējuma veidā tiek segtas 50% izmaksas pakalpojumiem, kas iepirkti publiskā iepirkuma rezultātā, kā arī tie var startēt inkubatora piešķirtajiem grantiem. Inkubācijas klienti var pieteikties uz divu veidu grantiem: līdz 10 000 eiro apmērā specifiskiem pakalpojumiem (prototipēšana, testēšana, ekspertu konsultācijas un citi) un līdz 5000 eiro apmērā aprīkojuma (ražošanas iekārtu, materiālu un izejvielu) iegādei. Lai pieteiktos aprīkojuma grantam, uzņēmumam ir jābūt biznesa inkubatora klientam vismaz vienu gadu.

Biznesa inkubatora dalībnieku darbības jomas ir gan konsultēšanas pakalpojumi, dizaina preču ražošana, gan informācijas tehnoloģiju un grafiskā dizaina risinājumi. Lielākā daļa ideju autoru (43%) ir siguldieši, taču biznesa inkubatorā darbojas arī jaunie uzņēmēji no Ādažu (18%), Garkalnes (10%), Limbažu (7%), Carnikava (7%) un Alojas, Inčukalna, Krimuldas, Mālpils un Salacgrīvas novada (no katra 3%).

Kā galveno priekšrocību, darbojoties biznesa inkubatorā, klienti novērtē iespēju veidot jaunus biznesa kontaktus un savstarpēji tīkloties, piedalīties apmācībās un gūt iedvesmu no interesantiem lektoriem, dzirdēt uzņēmēju pieredzes stāstus, kā arī izmantot kopā strādāšanas biroju Siguldā. Co-working jeb kopā strādāšana ir jauns, augošs un stabils virziens darba vietas veidošanā, jo cilvēkiem kļūst arvien aktuālāka vide, kurā tie atrodas. Tā ir iespēja dalīt kopīgu biroju, satikt citus cilvēkus, socializēties, iegūt jaunus biznesa kontaktus. Siguldas Biznesa inkubators veido šādu vidi Siguldā, tāpēc aicinām ikvienu interesentu iesaistīties kopīgu ideju radīšanā un realizēšanā

Šī gada laikā notikušas dažādas aktivitātes: uzņēmēju dienas Ādažos un Limbažos, apmācības par minimālo dzīvotspējīgo produktu, prezentēšanas prasmēm, produkta vērtības noteikšanu, zīmolu un virzīšanu tirgū, dzirdēti pieredzes stāsti no citu – Madonas un Jūrmalas – biznesa inkubatoru klientiem. Notikusi Ideju laboratorija – diskusija un tīklošanās par biznesa attīstības potenciālu un investīcijām Siguldā.

Uzņemšana Siguldas Biznesa inkubatorā inkubācijas posmā, jau reģistrētiem uzņēmumiem, kas nav vecāki par trīs gadiem, notiek reizi pusgadā. Nākamā uzņemšanas kārta būs septembrī. Savukārt ideju autoriem pirmsinkubācijas posmā, kur sešu mēnešu laikā var testēt ideju, pētīt tirgu, veikt aprēķinu un modelēt sava biznesa attīstību, uzņemšana notiek cikliski. Par LIAA Siguldas Biznesa inkubatora aktivitātēm un uzņemšanas posmiem var uzzināt un sekot līdzi LIAA mājaslapā www.liaa.gov.lv un biznesa inkubatora Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras
Siguldas Biznesa inkubatora
Signe Millere


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930