Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, D vējš 3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-05-09
Siguldas 1.pamatskolas skolēni iestādījuši 18 priedītes

Aprīļa beigās Siguldas 1.pamatskolas 7.c klases skolēni iestādīja 18 mazas priedītes Gaujas krastā ar piemiņas plāksnīti, uz kuras skolēni ar Ausekļa vārdiem sveic Latviju dzimšanas gadā: „Ar veco gadsimtu lepošos aizvien, tad mana Latvija lepni un brīvi sākās! Dievs, dod tai turpināties, turpināties vien!”.

Priedītes ir īpašas ar to, ka skolēni paši tās iesēja pirms diviem gadiem. Piektās klases noslēgumā skolēni devās divu dienu ekskursijā uz Ventspili un pa ceļam iegriezās Jaunmoku pilī, kur apmeklējuma beigās dāvanā saņēma VAS „Latvijas Valsts meži” priežu sēkliņas. Ko ar tām iesākt?

Atpakaļceļā skolēni izlēma iesēt sēkliņas un rūpēties, lai tās varētu pārvērsties par spēcīgiem kokiem. Braucot autobusā, katrs skolēns sēkliņas paturēja rokās un klusībā vai skaļi pateica savus spēka vārdus un novēlējumus. Pa vasaru sēkliņas pārtapa par maziem, maigi zaļiem pušķīšiem.

Liels paldies Ansim Actiņam, kurš uzņēmās priedītes aizvest uz siltumnīcu un pieskatīt, kā arī par saviem līdzekļiem izveidot piemiņas plāksnīti un priedītes nomiglot.

Turpmāk klasesbiedri Gaujas krastu pie iestādītajām priedītēm noteikuši par ikgadējo satikšanās vietu.

Informāciju sagatavoja:
Lilita Bernharde,
Siguldas 1.pamatskolas
7.c klases audzinātāja


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi