Trešdiena, 27. janvāris
Šodien sveicam: Ilze, Ildze, Izolde
Laika ziņas: Sigulda +0.1℃, ZR vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2018-06-22
Šonedēļ Siguldas novadā: vasaras saulgriežu pasākumi Morē, Jūdažos un Siguldā

Šogad vasaras saulgriežu svinētāji aicināti apmeklēt dažādus kultūras pasākumus visā Siguldas novadā. Morē svētku svinētāji aicināti vērot amatierteātra iestudējumu „Laikmetu ainiņas” un mācīties siet īstu Jāņu sieru. Savukārt Jūdažos ikvienam būs iespēja iesaistīties vainagu vīšanas darbnīcā un izdejoties Līgo nakts zaļumballē.

Siguldas pilsdrupu estrādē novadnieki aicināti apmeklēt brīvdabas pirmizrādi Rūdolfa Blaumaņa joku lugai „No saldenās pudeles”. Pēc tam notiks Jāņu ugunskura iedegšana un dejas līdz rītausmai līksmā zaļumballē kopā ar pūtēju orķestri un grupu „Puiši papardēs”.

  • 22.jūnijā plkst.19.00 Mores pagasta Tautas namā notiks ielīgošanas pasākums „Morē līgot gan ir labi!”.

Pasākumā būs iespēja redzēt Allažu amatierteātra „Aka” iestudējumu „Laikmetu ainiņas”. Pēc izrādes katrs interesents varēs mācīties īsta Jāņu siera siešanas gudrības kopā ar Zentu Biti, bet ar Jāņu tradīcijām visus iepazīstinās Margita Poriete. Dalība – bez maksas.

  • 23.jūnijā plkst.15.00 vasaras saulgriežu svinībās Jūdažos ikvienam būs iespēja iesaistīties vainagu vīšanas darbnīcā kopā ar Ievu Blauu.

Aicinām līdzi ņemt jāņuzāles vainaga darināšanai. Savukārt plkst.23.00 Jūdažu parkā notiks Līgo nakts zaļumballe kopā ar Sandi Kiopu. Ieejas maksa zaļumballē – 1 eiro.

Izrādes sižets vēsta, ka tuvojas Jāņu nakts. Skaņas un smaržas tracina puišu un meitu asinis. Rodas vēlēšanās ļaut jūtām vaļu, lai tās nesaskābst kā vecs vīns un, iemalkojot no saldenās pudeles, saplūst ar reibumu, kas virmo dabā. Tādos jūtu juku laikos, kad kūsā piens un asinis, „Ezerlauku” mājās nākas meklēt meitai vīru un saimniecībai galvu. Izrādē Daiga Gaismiņa kā „Ezerlauku” saimniece Ieva gribēs izprecināt savu meitu vai pati vēlreiz precēties, Zane Daudziņa kā Lavīze saimniecības glābšanas vārdā būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpu puisi, bet Madara Melne-Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski jeb Mārtiņu.

Pārējās lomās: Juris Lisners, Līga Zeļģe, Aldis Siliņš vai Mārtiņš Počs, Māris Bezmers, Ainārs Ančevskis. Izrādē saimes ļaužu lomās iejutīsies Siguldas amatiermākslas kolektīvu dalībnieki no kora „Teiksma” un „Spārni”, folkloras kopas „Senleja”, deju kolektīva „Dūka” un „Ķimelītis”, kā arī Absolventu pūtēju orķestra, kuri aicinās uz kopīgu sadancošanu un lielā Jāņu ugunskura iedegšanu. Pēc teātra izrādes saulgriežu svinības tiks turpinātas īstā zaļumballē, kurā spēlēs pūtēju orķestris, grupa „Puiši papardēs” (Jānis Reselis un draugi), kā arī diskžokejs. Biļetes nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs, cena iepriekšpārdošanā – 7 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē – 3 eiro. Pasākuma dienā biļešu cena – 10 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 5 eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas. Ieejas maksa tikai uz zaļumballi pēc plkst.24.00 – 5 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031