Svētdiena, 17. februāris
Šodien sveicam: Donats, Konstance
Laika ziņas: Sigulda +2.4℃, R vējš 5.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-07-10
Turaidā atklās izstādi Siguldas māksliniekam Voldemāram Gudovskim

14.jūlijā plkst.15.00 Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē, Turaidas muzejrezervātā, sagaidot Siguldas mākslinieka Voldemāra Gudovska 90.dzimšanas dienu, tiks atklāta izstāde „Voldemārs Gudovskis. Akvareļi”.

Akvareļi, kas laika gaitā kopš 1970.gadu vidus nonākuši muzeja krājumā, ir maigas, bet brīžiem pat ekspresīvi dinamiskas noskaņu ainavas. Virtuozā pludinājuma tehnikā atainojas Gaujas vēri ar vareniem kokiem, Sigulda, Vidzemes kalnainās lejas, Latgales ezeri ar saulē vizuļojošiem atspulgiem. Māksliniekam tuvs ir pavasaris, kad daba ir dzīvības spēku pārpilna. Viņam patīk plaukums, ziedēšana, Gaujas nemierīgo ūdeņu plūdums. Šī neatlaidīgā trauksme, tiekšanās pēc dziļuma ir raksturīga arī viņa izaugsmei mākslā.

Voldemāra Gudovska (1928–2017) devums Siguldai mērāms gadu desmitos. Viņa turpat deviņdesmit gadu garo mūžu varam skatīt un lasīt kā Siguldas kultūras dzīves hroniku. Mākslinieka talants un aizrautība spilgti izpaudās, veicot Siguldas pilsētas galvenā mākslinieka pienākumus, veidojot skatuves ietērpu Siguldas Tautas teātra izrādēm, organizējot Mākslas dienas, bērnu mākslas festivālus, mācot zīmēšanu Krimuldas un Inčukalna skolā, strādājot ar bērniem tēlotājas mākslas pulciņā Siguldas pilsētas kultūras namā un vēl nesenā pagātnē – vadot pieaugušo glezniecības studiju „Apvārsnis” Siguldā.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta pārstāves
Daiga Kļaviņa un Anda Skuja


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi