Trešdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija, Dinārs
Laika ziņas: Sigulda +10.2℃, DA vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-08-06
Iedzīvotāju mobilitātei nodrošināts jauns autobuss

Jau sesto gadu Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar AS „CATA” vairākām iedzīvotāju grupām dod iespēju 13 novada sabiedriskā transporta un skolēnu pārvadājumu maršrutos pārvietoties bez maksas, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti. Šonedēļ maršrutā Sigulda–Kaķīškalns–Institūts–Sigulda uzsācis kursēt jaunais „Mercedes–Benz Citaro” pazeminātās grīdas autobuss, kurš ieguvis ierasto krāsaino veidolu ar saukli „Siguldieši brauc!”.

„Pērnā gada AS „CATA” apkoptie dati liecina, ka pašvaldības līdzfinansētos autobusus novadnieki izmantojuši 76 615 reižu. Šos autobusus izmanto ne tikai skolēni, bet arī citi novadnieki, dodoties savās ikdienas gaitās. Un likumsakarīgi ir tas, ka pilsētas maršrutā pārvietojas nu jau jauns un ērts zemās grīdas autobuss, kurš var pārvadāt cilvēkus ratiņkrēslos un māmiņas ar bērnu ratiem, tādējādi veicinot novadnieku mobilitāti pilsētas teritorijā. Pašvaldība mērķtiecīgi plāno satiksmes infrastruktūras uzlabošanu, kā arī satiksmes organizācijas maiņu pilsētas centrā, liekot uzsvaru uz ērtu pārvietošanos ar kājām un velosipēdiem, uzlabojot drošību uz ielām, gājēju ietvēm un veloceliņiem. Tuvākajos gados pilsētas centrā plānots izveidot vairākus apļveida krustojumus, kas uzlabos satiksmes drošību visiem satiksmes dalībniekiem. Siguldas identitāti veidojošais tematiskais plānojums, kura izstrādi plānots noslēgt šā gada nogalē, veicinās kvalitatīvas un ilgtspējīgas novada infrastruktūras un publiskās telpas attīstību, kurā būtiska loma ir sabiedriskajam transportam un novadnieku ikdienas pārvietošanās paradumiem,” uzskata Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Jau iepriekš ziņots, ar saukli „Siguldieši plāno!” notiek darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, kurā sešos posmos izstrādāta satiksmes infrastruktūra, inženiertehniskās komunikācijas, kultūrvēsturiskais mantojums, arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums, rekreācijas teritoriju, kā arī zaļumvietu attīstība un pārvaldība. Katras daļas rezultātus paredzēts apkopot vienotā, publiski pieejamā vadlīniju dokumentā, kas paredzēts pašvaldības speciālistu un iedzīvotāju ikdienas lietošanai, veidojot pilsētas publisko telpu. Izstrādātie plānojuma materiāli tiks integrēti telpiskā pilsētas 3D modelī, kas kalpos par platformu dažādu, ar pilsētas attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā – kas ir unikāla pilsētas plānošanas un pārvaldes prakse Latvijā.

Atgādinām, ka Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar AS „CATA” vairākām iedzīvotāju grupām dod iespēju 13 novada sabiedriskā transporta un skolēnu pārvadājumu maršrutos pārvietoties bez maksas, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti. Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.10 „Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, var saņemt Siguldas novadā reģistrēto vispārējās un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamie neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, pilna laika studenti, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, personas ar III invaliditātes grupu, kā arī personas, kuras piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā un personas, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 70% no Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo pagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēra. Tāpat bez maksas pārvietoties var pirmsskolas vecuma bērnu un vispārējo izglītības iestāžu skolēnu līdz 6.klasei pavadošā persona.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi