Sestdiena, 23. marts
Šodien sveicam: Mirdza, Žanete, Žanna
Laika ziņas: Sigulda +5.3℃, R vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-08-10
Noskaidroti ātrākie orientieristi stafetē; čempionāts Siguldā tuvojas izskaņai
35.pasaules orientēšanās čempionātā, kas šajā nedēļā norisinās Siguldā, noslēgušies starti orientēšanās stafetes distancē, Latvijas sieviešu izlasei ierindojoties 7.vietā, bet vīriešu izlasei – 8.vietā. 
 
Sieviešu konkurencē stafetes distancē startēja 29 komandas. No Latvijas pirmā distancē devās Inga Dambe, kura stafeti nodeva 7.vietā, no līderes Šveices atpaliekot par trīs minūtēm. Laura Vīķe ierindojās vienu vietu zemāk, aiz tā brīža līderes zviedrietes Karolinas Osones atpaliekot par teju astoņām minūtēm. Savukārt Inga Grosberga spēja uzlabot Latvijas izlases pozīciju, finišējot 7.vietā un no uzvarētājas Šveices atpaliekot par 11 minūtēm un 28 sekundēm. Uzvarētāja kļuva zināma distances pēdējā posmā, kad šveiciete Judite Vīdere par 15 sekundēm apsteidzot 2.vietas ieguvēju zviedrieti Tūvi Aleksandesoni un izcīnīja Šveicei zelta medaļas. 3.vieta – Krievijas sportistēm.
 
Vīriešu konkurencē orientēšanās stafetes distancē piedalījās 38 komandas. No Latvijas pirmais trasē devās un arī finišēja Andris Jubelis, apsteidzot tuvāko sekotāju norvēģi par 18 sekundēm. Nākamais no latviešiem distancē devās Edgars Bertuks, kurš stafeti nodeva 4.vietā, no līdera norvēģa atpaliekot vien par 20 sekundēm. Savukārt Rūdolfs Zērnis sava etapa sākumā izvirzījās vadībā, tuvākos sekotājos apsteidzot teju par minūti, tomēr distances vidū konkurenti Latvijas sportistu apsteidza, finišā ļaujot ierindoties 8.vietā. Par pasaules čempioniem stafetes distancē kļuva norvēģi, kuri par četrām sekundēm apsteidza 2.vietas ieguvēju Šveici, 3.vieta – Francijai.
 
Pasaules orientēšanās čempionāta stafetes distances apbalvošanas ceremonija notiks piektdien, 10.augustā, plkst.19.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, kur klātesošos ar koncertu priecēs mūzikas grupa „Auļi”.
 
Siguldas novada iedzīvotāji un viesi aicināti klātienē apmeklēt arī čempionāta noslēdzošās sacensības garajā distancē, kas 11.augustā no plkst.12.00 līdz 18.00 notiks Turaidas muzejrezervātā. Sieviešu konkurencē būs jāveic 9,7 kilometri, bet vīriešiem – 15,5 kilometri. Sacensību vērošana Fischer Slēpošanas centrā – bez maksas. Ieeja Turaidas muzejrezervāta teritorijā, iegādājoties ieejas biļeti.
 
Garās distances uzvarētāju apbalvošana un pasaules čempionāta noslēguma ceremonija ar svinīgo čempionāta karoga nodošanu nākamajai organizatoru valstij Norvēģijai notiks 11.augustā plkst.18.10 Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā.
 
Informāciju sagatavoja:
„WOC2018” preses sekretārs
Juris Vaidakovs


Sacensību laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi