Otrdiena, 20. augusts
Šodien sveicam: Bernhards, Boriss, Rojs
Laika ziņas: Sigulda +22.3℃, R vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-09-04
Siguldas novada Kultūras centram iegādāts jauns koncertflīģelis

Augusta nogalē piegādāts Siguldas novada Kultūras centra koncertflīģelis. 72 tūkstošus eiro vērto koncertflīģeli izvēlēties palīdzēja izcilais pianists Andrejs Osokins un džeza pianists, pedagogs Viktors Ritovs, bet kā pirmais jauno instrumentu Siguldas novada Kultūras centra atklāšanas pasākumā 15.septembrī spēlēs Maestro Raimonds Pauls.

Melnais premium klases koncertflīģelis „Bösendorfer” izgatavots no egles un dižskābarža. Flīģeļa taustiņi izgatavoti no egles ar cietkoka ielaidumiem, baltie taustiņi pārklāti ar neilona kompozītmateriālu, bet melnie ir dabīgs melnkoks. Dažas turpmākās dienas jaunais koncertflīģelis būs novietots uz skatuves un netiks spēlēts, lai notiktu instrumenta aklimatizācija.

Flīģelis ir galvenais un centrālais Siguldas novada Kultūras centra skatuves elements un, ņemot vērā zāles izcilo akustiku ar mazu reverberācijas laiku un „Meyer Sound” apskaņošanas sistēmu, kuru skaņu inženieri un producenti pamatoti šobrīd uzskata par labāk skanošo apskaņošanas sistēmu pasaulē, bija būtiski iegādāties atbilstoša līmeņa flīģeli, lai koncertu apmeklētājiem piedāvātu izcilu muzikālo baudījumu.

Jaunā koncertflīģeļa skanējumu Siguldas novada Kultūras centra apmeklētāji varēs novērtēt jau tuvākajos koncertos – 15.septembrī, kad notiks Maestro Raimonda Paula koncerts „Pie tevis, Gauja, tavā elpā” un 19.oktobrī – Andreja Osokina, Katrīnas Gupalo un Gabijas Bīriņas koncertizrādē „Pēc pusnakts”.

„Bösendorfer” flīģelis ir Eiropas mūzikas tradīcijas nesējs – austriešu klavieru fabrika „Bösendorfer” dibināta 1812.gadā.

Jau ziņots, ka Siguldas novada Kultūras centra ēka, kura būvēta 1962.gadā un kopš tā laika kalpojusi bez būtisku remontdarbu veikšanas, pēc veiktās vērienīgās pārbūves 8 miljonu eiro apmērā, ēka ieguvusi plašas, mūsdienīgas un funkcionālas telpas un, pateicoties oriģinālam dizaina risinājumam, veiksmīgi iekļaujas Siguldas pilsētvidē – arhitekts Aldis Polis ēkas fasādē izmantojis dekoratīvus fasādes paneļus, kuru apdruka veidota pēc devona perioda smilšakmens atsegumu fotoattēliem no Velnalas klintīm Siguldā. Siguldas novada Kultūras centra atklāšana ar aizraujošu programmu notiks no 14. līdz 16.septembrim.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi