Sestdiena, 17. augusts
Šodien sveicam: Vineta, Oļegs
Laika ziņas: Sigulda +24.2℃, D vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-09-16
Maestro Raimonds Pauls iespēlējis „Siguldas devona” jauno flīģeli un apskaņošanas sistēmu

15.septembrī izskanējusi Maestro Raimonda Paula koncertprogramma „Pie tevis, Gauja, tavā elpā”, kurā pirmoreiz tika iespēlēts melnais premium klases austriešu koncertflīģelis „Bösendorfer”, kā arī labākā apskaņošanas sistēma Baltijā – „Meyer Sound”, kuras jaunākā versija uzstādīta kultūras centrā „Siguldas devons”.

Pats Maestro Raimonds Pauls uzsver, ka Sigulda viņam vienmēr esot raisījusi siltas un patīkamas emocijas: „Siguldas daba vien ir apbrīnas vērta. Pati daba pasaka priekšā, ar ko Sigulda ir īpaša – Gauja un paugurainais apvidus veido pasakainu ainavu un, ne velti, pilsēta ir apdziedāta un par godu tai ir vairākas dziesmas. Man ir prieks, ka es kārtējo reizi varu runāt par jauna kultūras centra atklāšanu, patīkami ir arī tas, ka nu mūsu māksliniekiem būs iespēja uzstāties atjaunotā un modernā kultūras centrā. Apsveicu Siguldu ar jauno kultūras objektu un vēlu, lai klausītāju un skatītāju rindas vienmēr būtu pilnas!”

Latvijas atzītākie skaņas eksperti Andris Ūze un Krišjānis Geidāns norāda, ka kultūras centrā uzstādītais „Meyer Sound” ir viens no pasaulē populārākajiem apskaņošanas sistēmu zīmoliem, kura aprīkojumu izmanto daudzi pasaulē atzīti mākslinieki un rokgrupas. „Kultūras centrā „Siguldas devons” ir uzstādīta šobrīd jaunākā apskaņošanas sistēmas modifikācija. Tās galvenā priekšrocība – pastiprinātā skaņa tiek maksimāli pietuvināta dabīgai skaņai, turklāt sistēma ir viegli saprotama un vadāma. Šīs apskaņošanas sistēmas vecākas versijas uzstādītas arī citur Latvijā,” atzīst eksperti.

Jau ziņots, ka augusta nogalē piegādāts kultūras centra 72 tūkstošus eiro vērtais koncertflīģelis, kuru izvēlēties palīdzēja izcilais pianists Andrejs Osokins un džeza pianists, pedagogs Viktors Ritovs. Flīģeļa taustiņi izgatavoti no egles ar cietkoka ielaidumiem, baltie taustiņi pārklāti ar neilona kompozītmateriālu, bet melnie ir dabīgs melnkoks.

„Bösendorfer” flīģelis ir Eiropas mūzikas tradīcijas nesējs, austriešu klavieru fabrika „Bösendorfer” dibināta 1812.gadā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi