Pirmdiena, 17. jūnijs
Šodien sveicam: Artūrs, Artis
Laika ziņas: Sigulda +17.4℃, Z vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-10-11
Sestdien notiks Siguldas pusmaratons; būs satiksmes ierobežojumi

Sestdien, 13.oktobrī, plkst.11.00 pie Siguldas Sporta centra (Ata Kronvalda ielā 7A) tiks dots starts jau 8.Siguldas pusmaratonam, kas ir arī skriešanas sacensību seriāla „Skrien Latvija” sezonas noslēdzošais posms. Dalībnieki var piedalīties pusmaratona, „Nike” 10,55 kilometrus vai „BTA” 5,27 kilometrus garajā Tautas skrējiena distancē. Savukārt mazajiem sportistiem plkst.13.30 Krišjāņa Barona ielā sāksies Bērnu skrējiens 500 metru distancē. Par godu Latvijas simtgadei plkst.14.10 notiks „Mans skrējiens Latvijai”. Sacensības noslēgsies ar mazuļu rāpošanu plkst.14.40, bet apbalvošanas ceremonija plānota plkst.15.00.

Šogad skrējiens notiks šādā maršrutā: Ata Kronvalda iela–Parka iela–Ausekļa iela–Raiņa iela–Pils iela–Cēsu iela–Baznīcas iela–Siguldas Jaunās pils teritorija–Pils iela–Līvkalna iela–Skolas iela–Krišjāņa Barona iela (turp–atpakaļ)–Ata Kronvalda iela, ar finišu Siguldas Sporta centrā.

Siguldas pusmaratona trases karte

Sacensību numurus dalībnieki 11.oktobrī no plkst.15.00 līdz 21.00 var saņemt Rīgā, tirdzniecības centra „Alfa” veikalā „Sportland”, savukārt 12.oktobrī no plkst.18.00 līdz 21.00 – Siguldas Sporta centrā (Ata Kronvalda ielā 7A). Sacensību dienā, 13.oktobrī, no plkst.8.00 līdz 13.15 turpināsies dalībnieku reģistrācija un numuru saņemšana Siguldas Sporta centrā. Sacensību numurus varēs izņemt līdz 30 minūtēm pirms starta, bet organizatori aicina to izdarīt savlaicīgi.

Plānotie satiksmes ierobežojumi:

 • Pusmaratona, „Nike” 10,55 kilometrus un 5,27 kilometrus garā „BTA” Tautas skrējiena laikā: plkst.10.40–13.00 tiks slēgta satiksme skrējiena maršrutā: Ata Kronvalda iela–Parka iela (no Ata Kronvalda ielas līdz Dārza ielai)–Ausekļa iela (no Parka ielas līdz Pils ielai)–Raiņa iela (no Ausekļa ielas līdz Pils ielai)–Pils iela (no apļveida krustojuma līdz Raiņa ielai)–Cēsu ielā (no apļveida krustojuma līdz Raiņa ielai)–Baznīcas iela–Siguldas Jaunās pils teritorija–Pils iela (no Baznīcas ielas līdz apļveida krustojumam)–Līvkalna iela (no apļveida krustojuma līdz Skolas ielai)–Skolas iela–Krišjāņa Barona iela (no Ata Kronvalda ielas līdz veikalam „Beta”);
 • Bērnu skrējiena laikā: plkst.13.00–14.00 tiks slēgta satiksme apļveida krustojumā no Krišjāņa Barona ielas līdz Skolas ielai un Ata Kronvalda iela;
 • „Mans skrējiens Latvijai” laikā: plkst.14.00–14.30 tiks slēgta satiksme Ata Kronvalda ielā (no Krišjāņa Barona ielas līdz Parka ielai).

Ielās, kuras iekļautas sacensību maršrutā, transportlīdzekļiem būs aizliegts apstāties un stāvēt, tādēļ sacensību organizatori lūdz iedzīvotājus savus transportlīdzekļus nenovietot sacensību maršrutā norādīto ielu malās.

Lai iedzīvotājiem būtu iespēja izbraukt un iebraukt savos īpašumos, tiks veidoti satiksmes koridori, bet iedzīvotāju ērtībai aicinām ieplānot braucienus pirms plkst.10.30 vai pēc plkst.14.00, vai arī novietot transportlīdzekļus ārpus sacensību teritorijas, atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Izbraukšanas un iebraukšanas koridori:

 • Oskara Kalpaka iela – pa labi uz Raiņa ielu;
 • Pils iela (no lielā stāvlaukuma) – pa kreisi uz Raiņa ielu;
 • Vizbuļu iela – Atbrīvotāju iela;
 • Cielavu iela – Atbrīvotāju iela;
 • Atbrīvotāju iela (divvirziena kustība pāri Krišjāņa Barona ielai).

Stāvlaukumi dalībniekiem (iebraukšana līdz plkst.10.40, izbraukšana pēc plkst.13.00):

 • P1  Krišjāņa Barona ielas stāvlaukums;
 • P2  pļava pie Krišjāņa Barona ielas;
 • P3  Pils ielas 16 stāvlaukums;
 • P4  pļava aiz Krišjāņa Barona pieminekļa;
 • P5  pļava pie Skolas ielas;
 • P6  Siguldas Valsts ģimnāzijas iekšpagalms.


​Izmaiņas reģionālā sabiedriskā transporta kustībā Siguldas pusmaratona laikā

Sestdien, 13.oktobrī, sakarā ar Siguldas pusmaratonu, maršruta Nr.3114 Sigulda–Gleznotājkalns autobuss, kas no Siguldas autoostas izbrauc plkst.9.10; 11.10 un 12.45, bet no pieturvietas Gleznotājkalns – plkst.9.22; 11.25 un 13.00, sabiedriskā transporta pakalpojumus nenodrošinās. Maršruta Nr.3113 Sigulda–Kaķīškalns–Institūts–Sigulda autobusa reiss, kas Siguldas autoostā tiek uzsākts plkst.11.15, tiek slēgts. Savukārt maršruta Nr.6255 Rīga–Sigulda autobuss, kas no Siguldas autoostas izbrauc plkst.11.40; 12.50 un 13.40, apstāsies pieturvietā „Sigulda” un tā atradīsies Gāles ielā (ikdienā tā atrodas uz Vidzemes šosejas).

Plašāka informācija par sacensību seriāla „Skrien Latvija” sezonas noslēdzošo posmu Siguldā pieejama šeit.
 

Sacensību laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi