Ceturtdiena, 20. jūnijs
Šodien sveicam: Rasma, Rasa, Maira
Laika ziņas: Sigulda +26.3℃, D vējš 3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-10-11
Pie daudzdzīvokļu namiem jāuzstāda slēgtas atkritumu konteineru novietnes

Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka saskaņā ar saistošajiem noteikumiem „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā”, līdz 2019.gada 1.janvārim namu apsaimniekotājiem daudzdzīvokļu namu pagalmos jāizveido slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes.

Slēgtās atkritumu novietnes var veidot gan viena daudzdzīvokļu māja, gan vairākas, viena kvartāla ietvaros, un tajās būs jānodrošina vieta gan nešķiroto, gan šķiroto atkritumu konteineriem – papīram, stiklam, plastmasai un metālam, ja sadzīves atkritumu dalītās vākšanas punkts nav izvietots dzīvojamo ēku kvartāla robežās. Atkritumu konteineru novietnēm jāatrodas vismaz desmit metrus no dzīvojamās mājas logiem, vietā, kas ērti sasniedzama iedzīvotājiem un kur tām netraucēti var piekļūt atkritumu apsaimniekotāju specializētais transports.

Par slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu ierīkošanu uz koplietošanas zemes ir jālemj dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, pēc tam to novietojums un būvniecība jāsaskaņo pašvaldības Būvvaldē, kur bez maksas pieejami četri slēgta tipa atkritumu novietņu projekti.

Atgādinām, ka palielinoties valsts noteiktajam dabas resursu nodoklim, līdz 2020.gadam Latvijā būtiski pieaugs maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tādēļ iedzīvotājiem savlaicīgi jāuzsāk atkritumu šķirošana. Šķirojot atkritumus un pārstrādājot otrreiz izmantojamos materiālus – papīru, plastmasas pudeles un stiklu, ir iespējams būtiski samazināt atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu daudzumu. Saskaņā ar SIA „Jumis” apstiprināto stratēģiju, līdz 2023.gadam dalīti vākto šķiroto atkritumu apjomu novadā plānots palielināt par 11%, no pašreizējiem 22% līdz 33% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma.

Plašāku informāciju par slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu izbūvi aicinām saņemt pie pašvaldības aģentūras „Siguldas Attīstības aģentūra” pilsētvides plānotājas Zanes Gateres, rakstot uz e-pasta adresi zane.gatere@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67071335.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi