Pirmdiena, 17. jūnijs
Šodien sveicam: Artūrs, Artis
Laika ziņas: Sigulda +17.7℃, ZR vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-10-11
Šonedēļ Siguldas novadā: Siguldas pusmaratons, Sonāšu vakars un citi pasākumi

Šajā nedēļas nogalē novadnieki un pilsētas viesi aicināti uz Rudens kamermūzikas festivāla Sonāšu vakaru Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, deju kolektīva „Vizbulīte” un senioru deju kopu koncertiem kultūras centrā „Siguldas devons” , kā arī piedalīties un atbalstīt Siguldas pusmaratona dalībniekus un izmēģināt bezmaksas stepa aerobikas nodarbību Siguldas Sporta centrā. Saules parkā novadnieki aicināti piedalīties 100 ozolu stādīšanā, Zaļās Villas kvartālā būs iespēja piedalīties dzemdību stāstu vakarā, bet Jūdažu Sabiedriskajā centrā būs iespēja klausīties Aivas Palejas dramatizējumu pēc Kārļa Skalbes un Ingunas Baueres darbu motīviem „Viņa. Ziemeļmeita”.

Nedēļas nogalē Mores un Allažu pagasta kapsētās notiks svecīšu vakari.

Sestdien, 13.oktobrī

 • Plkst.9.00 bezmaksas nodarbība „Stepa aerobika” Siguldas Sporta centrā.
  Nodarbību vadīs grupu nodarbību trenere Anita Baumane.
 • Plkst.10.00 norisināsies 100 ozolu stādīšana Saules parkā.
  Siguldas novada pašvaldība Latvijas simtgades gadā aicina ikvienu novadnieku piedalīties 100 piramidālo ozolu stādīšanā, atjaunojot un labiekārtojot Saules parku.
  Lai koku stādīšanas darbos varētu iesaistīties ikkatrs novadnieks, aicinām līdzi ņemt lāpstu un cimdus.
  Turpmāk parks saskaņā ar Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma vadlīnijām tiks labiekārtots un papildināts ar citiem apstādījumiem, veidojot to kā atpūtas parku un pastaigu vietu Siguldas novada iedzīvotājiem un viesiem.
 • Plkst.11.00 Siguldas pusmaratons.
  8.Siguldas pusmaratons ir arī skriešanas sacensību seriāla „Skrien Latvija” sezonas noslēdzošais posms. Dalībnieki var piedalīties pusmaratona, „Nike” 10,55 kilometrus vai „BTA” 5,27 kilometrus garajā Tautas skrējiena distancē. Savukārt mazajiem sportistiem plkst.13.30 Krišjāņa Barona ielā sāksies Bērnu skrējiens 500 metru distancē. Par godu Latvijas simtgadei plkst.14.10 notiks „Mans skrējiens Latvijai”. Sacensības noslēgsies ar mazuļu rāpošanu plkst.14.40, bet apbalvošanas ceremonija plānota plkst.15.00.
  Siguldas pusmaratona trases karte
  Sacensību laikā plānotie satiksmes ierobežojumi un papildu informācija aplūkojama šeit.
 • Plkst.13.00 kormūzikas koncerts „Celebrando Juntos”​ Siguldas Katoļu baznīcā.
  Koncertā spāņu koris „Amicorum Musicale” izdziedās spāņu tautas mūziku, kā arī spāņu renesanses laika reliģisko mūziku. Ieeja – ziedojums.
 • Plkst.18.00 svecīšu vakars Mores pagasta kapsētā.
  Svētbrīdi vadīs Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis.
 • Plkst.19.00 rudens kamermūzikas festivāls. Sonāšu vakars kopā ar Kristīnu Blaumani un Katju Apekiševu koncertzālē „Baltais Flīģelis”.
  Programmā K.Blaumane (čells) un K.Apekiševa (flauta) izpildīs Ludviga van Bēthovena, Kloda Debisī, Friderika Šopēna sonātes, kā arī Gundegas Šmites mūziku.
  Biļešu cena no 8 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, Siguldas novada daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmas dalībniekiem – 40% atlaide. Biļetes www.bilesuparadize.lv, „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās, vienu stundu pirms koncerta norises vietā, koncertzālē „Baltais Flīģelis”.
 • Plkst.19.00 deju kolektīva „Vizbulīte” koncerts „Iesakņoties un augt” kultūras centrā „Siguldas devons”.
  Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 2 eiro.

Svētdien, 14.oktobrī

 • Plkst.12.00 koncerts „Mēs tikāmies dejā, kad lapas virpuļo vējā” kultūras centrā „Siguldas devons”.
  Koncertā piedalīsies igauņu senioru deju kolektīvs „Kohvitantad” no Hījumā salas, Liepnas senioru dramatiskais kolektīvs „Troksnis”, dāmu deju kopa „Veldze” un Ogres senioru deju kopa „Astras”. Koncertā piedalīsies visi Siguldas novada dziedošo un dejojošo senioru amatiermākslas kolektīvi – senioru deju kopa „Dāmītes” no Mores, Siguldas pagasta senioru deju kopa „Preilene”, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kolektīvi – koris „Gāle”, vokālie ansambļi „Melodija” un „Saltavots”, deju kopas „Sidrabdancis” un „Sniegaroze”.
 • Plkst.14.00 svecīšu vakars Allažu pagasta kapsētā.
  Dievkalpojumu vadīs Allažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Grots.
 • Plkst.16.00 Aivas Palejas dramatizējums pēc K.Skalbes un I.Baueres darbu motīviem „Viņa. Ziemeļmeita” Jūdažu Sabiedriskajā centrā.

 

Izstādes

 • Latvijas simtgadei veltīta rokdarbu izstāde Mores kauju muzejā
 • Izstāde par Pirmā pasaules kara kaujām Mores pagastā pirms 100 gadiem Mores kauju muzejā
 • Rokdarbu izstāde „Rokdarbs 100 gados” Mores kauju muzejā
 • Izstāde „Teodors Zaļkalns” kultūras centrā „Siguldas devons”
 • Zinaīdas Ceskes jubilejas izstāde „Mana daba” Siguldas pils kompleksā
 • Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Mākslas nodaļas pedagogu darbu izstāde Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” mākslas telpā
 • Izstāde „Ja viņš būtu piedzimis būrī…, viņam tā liktos normāla dzīve, neko vairāk viņš nevēlētos.” Rakstniekam Albertam Belam – 80 Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
 • Ineses Zanderes daiļradei veltīta literārā izstāde „Trīs draugi vienas upes krastā” Siguldas novada bibliotēkā
 • Literārā izstāde „Annas Brigaderes daiļdarbi – cilvēka dzīves ceļa vērtību atainotāji” Siguldas novada bibliotēkā
 • Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” skolēnu darbu izstāde „Tekstils” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
 • Materiālu izstāde. Aktierim Uldim Dumpim – 75 Jūdažu bibliotēkā
 • Valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” izstāde „LTF – gandarījums, sapņu piepildījums, cerības uz kaut ko lielāku...”. Latvijas Tautas Frontei – 30 Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Rakstnieka saucēja balss”. Rakstniekam Albertam Belam – 80 Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Kā dzima Siguldas Bobsleja un kamaniņu trase” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde „Ceramic Laboratory” kultūras un mākslas telpā „Siguldas tornis” 
 • Izstāde „Siguldai – 90. Pilsētas vadība no 1928.gada līdz 2018.gadam” pensionāru biedrības „Sigulda” telpās 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi