Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda +22.1℃, DA vējš 3.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-11-07
Notiks senioru kora „Gāle” 55 gadu jubilejas koncerts

11.novembrī plkst.13.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks senioru kora „Gāle” 55 gadu jubilejas koncerts, kurā piedalīsies sadraudzības kori no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī deju kolektīvi no Siguldas – „Sidrabdancis”, „Sniegaroze” un „Preilenes”.

Kora izpildītajā repertuārā ir tautasdziesmas, garīgās, populārās, kā arī klasiskās kora dziesmas.

Senioru kori „Gāle” 1964.gadā dibināja Aina Salmane. Pēcāk to vadīja Ārija Aņņēna, Jānis Strante un Ilga Skutāna-Piese, kurai ir arī kora nosaukuma idejas autore. Kopš 2004.gada kori vada Ņina Kiršteina. Korim ir sava himna – dziesma par Siguldu. 35 gadus korī nodziedāja Ģirts Veģis, kurš Gaujai un Siguldai veltījis vairākas dzeju vārsmas un arī sacerējis to melodijas. Dažas no tām joprojām ir kora repertuārā. Katru gadu tiek sagatavots obligātais kora repertuārs, kas tiek izdziedāts ikgadējos senioru koru svētkos, kuros piedalās aptuveni 1000 dziedātāju.

Informāciju sagatavoja:
Senioru kora „Gāle” vadītāja
Ņina Kiršteina

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi