Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda +21.3℃, D vējš 4.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-11-09
Arī skolēniem jāuzrāda ID karte novada sabiedriskajā transportā

Siguldas novada pašvaldības Transporta nodaļa informē, ka uzsākta pastiprināta kontrole par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem, atgādinot, ka vienīgais dokuments, ko nepieciešams uzrādīt, lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus, ir Siguldas novada iedzīvotāja ID karte, nevis skolēna apliecība.

Braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā atbilstoši Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu lietošanas noteikumiem var saņemt Siguldas izglītības iestāžu audzēkņi, kuriem ir derīga Siguldas novada iedzīvotāja ID karte.

Skolēna apliecība var būt kā papildu dokuments un apliecinājums, ka skolēns mācās Siguldas izglītības iestādē, bet nevar būt par pamatu bezmaksas biļetes saņemšanai. Gadījumos, kad skolēnam nebūs līdzi derīga Siguldas novada iedzīvotāja ID karte, būs jāpērk sabiedriskā transporta biļete atbilstoši AS „CATA” cenrādim.

Transporta nodaļa aicina vecākus pārliecināties, vai skolēns ir deklarējies Siguldas novadā un viņam ir derīga Siguldas novada iedzīvotāja ID karte, lai novada sabiedriskajā transportā būtu iespējams pārvietoties bez maksas.

2017.gadā pašvaldības līdzfinansētos autobusu maršrutos braukšanas maksas atlaides novadnieki saņēmuši vairāk nekā 115 tūkstošus reižu. Populārākais autobusa maršruts bijis pilsētas maršruts Sigulda–Kaķīškalns–Institūts–Sigulda, kas kursē no pirmdienas līdz sestdienai vairākas reizes dienā. Biežāk izmantotie reisi ārpus pilsētas ir Sigulda–Allaži–Mālpils un Sigulda–Jūdaži – More–Sigulda.

Braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, var saņemt Siguldas novadā deklarētie skolēni, pilna laika studenti, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, personas ar III invaliditātes grupu, kā arī personas, kuras piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā. Tāpat bez maksas pārvietoties var pirmsskolas vecuma bērnu un vispārējo izglītības iestāžu skolēnu līdz 6.klasei pavadošā persona.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi