Trešdiena, 12. maijs
Šodien sveicam: Valija, Ināra, Ina, Inārs
Laika ziņas: Sigulda +12.6℃, DA vējš 4.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-01-03
Ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Felicitas diena

15. un 16.janvārī teātra entuziasti un interesenti aicināti piedalīties dažādos pasākumos, lai atcerētos izcilo novadnieci, režisori un teātra pedagoģi Felicitu Ertneri (1891–1975).

15.janvārī plkst.14.00 programmā jauniešiem „Personība teātrī. Iedvesma sabiedrībā.” Siguldas pilsētas vidusskolā ar jauniešiem tiksies Felicitas Ertneres laikabiedrs, siguldietis un Dailes teātra aktieris Juris Strenga.

Plkst.16.00 teātra entuziasti un interesenti aicināti uz muzikālu svētku brīdi pie pieminekļa Felicitai Ertnerei „Žests”, kas atrodas blakus Siguldas pagasta Kultūras namam. Pasākuma laikā teātrī un tautā iemīļotas melodijas būs iespēja dziedāt kopā ar vokālajiem ansambļiem „Melodija” un „Saltavots”, kā arī akordeonistu Kasparu Gulbi.

Plkst.17.00 Siguldas pagasta Kultūras namā interesenti aicināti uz nepieredzētu deju eksperimentu – izrādi, kurā dejotāji sajutīs Felicitas laika plastiku, ritmu, kustību un deju kopumā, kā arī veidos savu mūsdienīgu refleksiju, balstoties uz Felicitas Ertneres lekciju audio ierakstiem. Šis eksperiments top sadarbojoties horeogrāfei Karīnai Lapšinai, topošajam režisoram Mārtiņam Kagainim un dejotājiem no deju grupas „A-Zarts” Gunas Brižas vadībā.

Savukārt 16.janvārī plkst.14.40 Siguldas Valsts ģimnāzijā ar jauniešiem tiksies siguldietis, Valmieras teātra ārštata aktieris Oskars Vīksne.

Felicita Ertnere (1891–1975) dzimusi Siguldas pagasta „Spriguļu” mājās, vienā no sava laika inteliģentākajām un sabiedriski aktīvākajām dzimtām Siguldā. Mācījusies komerczinības Rīgā un Sanktpēterburgā, skatuves kustību mākslu apguvusi Leshafta Augstākajos sieviešu kursos un S.Aueres Ritma un plastikas institūtā. Sanktpēterburgā strādājusi internātskolā par fiziskās kultūras audzinātāju, pēc atgriešanās Rīgā – Rīgas Tautas augstskolas dramatiskajā studijā un 30 gadus kā kustību konsultante, režisore, teātra pedagoģe bijusi Eduarda Smiļģa līdzgaitniece Dailes teātrī. „Spriguļu” mājas Siguldā izveidojās par savdabīgu Siguldas kultūras centru, jo Ertneru mājās viesojušies daudzi ievērojami kultūras darbinieki – Alfrēds Antmanis-Briedītis, Vilis Segliņš, Lilija Ērika, Lilija Štengele, Eduards Smiļģis un Rainis. 1991.gadā blakus „Spriguļu” mājām atklāja Solveigas Vasiļjevas veidoto pieminekli Felicitai Ertnerei „Žests”.

Ieeja – bez maksas.
 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi