Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +13.6℃, A vējš 0.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-29
Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēniem izcili sasniegumi valsts bioloģijas olimpiādē

No 23. līdz 25.janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā norisinājās 41.valsts bioloģijas olimpiāde. Tiesības pārstāvēt Siguldas novadu valsts olimpiādes starpnovadu posmā sīvā konkurencē, sacenšoties 1014 9.klašu, 569 10.klašu, 584 11.klašu un 608 12.klašu skolēniem, izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.klases skolēns Andrejs Broks, 10.klases skolnieki Elīna Zaparecka un Ivars Anspoks, 11.klases skolniece Paula Luīze Biteniece (skolotāja Līga Sausiņa), 12.klases skolnieks Pauls Daugulis (skolotāja Vaira Siliņa), kā arī Siguldas 1.pamatskolas 9.klases skolniece Beatrise Liepiņa (skolotāja Ina Slavinska).

Olimpiāde norisinājās trīs dienas, kurās vairākās kārtās vispusīgi tika pārbaudītas skolēnu zināšanas un prasmes bioloģijā. Vispirms skolēni pildīja testu, tad risināja teorētiskos uzdevumus, bet nākamajā dienā izstrādāja četrus laboratorijas darbus augu morfoloģijā un fizioloģijā, zooloģijā, cilvēka anatomijā un fizioloģijā un molekulārajā bioloģijā. Ņemot vērā, ka viens no olimpiādes mērķiem ir atlasīt skolēnus starptautiskajai bioloģijas olimpiādei, visās olimpiādes daļās skolēniem bija nepieciešamas prasmes ne tikai bioloģijā, bet arī ķīmijā un matemātikā, kā arī ļoti augsts darba temps.

Visās olimpiādes daļās Siguldas novada skolēni uzrādīja ļoti labus rezultātus, stabili noturot savas pozīcijas olimpiādes līderu grupā. Kopvērtējumā trīs Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni, Elīna Zaparecka, Ivars Anspoks un Paula Luīze Biteniece, ieguva bronzas medaļas. Ivaram Anspokam šī jau ir otrā medaļa, jo arī pagājušā gadā viņš valsts olimpiādē ieguva bronzas medaļu. Savukārt Paula Luīze Biteniece bronzas medaļu ieguva pirms diviem gadiem, pārstāvot Siguldas 1.pamatskolu.

Iegūtās medaļas dod iespēju cīnīties par iespēju piedalīties pasaules olimpiādē. Par šo iespēju uz četrām vietām konkurē 20 jaunieši, tai skaitā vecāku klašu skolēni un iepriekšējās pasaules olimpiādes dalībnieki. Jauniešiem priekšā ir divas atlases kārtas, kurās būs jāveic pasaules olimpiādes saturam līdzvērtīgi laboratorijas darbi un teorētiskie uzdevumi.

Skolotāja Līga Sausiņa par sadarbību ar saviem audzēkņiem saka: „Gatavojoties olimpiādei tika pavadītas garas stundas, kopīgi mācoties. Ieguldītais darbs ir attaisnojies. Lieliska kompānija – Paula, Ivars un Elīna. Tieši tāpēc nolēmām, ka turpināsim tādā pašā veidā, metot izaicinājumu visiem pārējiem olimpiādes laureātiem, lai pacīnītos par iespēju piedalīties pasaules olimpiādē. Tas nebūs viegli, bet mēs strādāsim. Arī tad, ja neizdosies, ieguvums būs jebkurā gadījumā.”

Paldies skolotājām un skolēniem par pašaizliedzību, ieguldīto darbu un teicamajiem rezultātiem!

.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Augusts 2020