Sestdiena, 19. septembris
Šodien sveicam: Verners, Muntis
Laika ziņas: Sigulda +12.5℃, ZR vējš 4.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-14
Aizvadīta diskusija par Siguldas zaļumvietu un rekreācijas teritoriju attīstību

Lai veidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un publisko telpu, kopš 2018.gada norisinās Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrāde. 13.februārī kultūras centrā „Siguldas devons” notika tematiskā plānojuma izstrādātāju un iedzīvotāju tikšanās, kurā tika sniegta informācija par plānoto Siguldas zaļumvietu un rekreācijas teritoriju attīstību. Pērn iedzīvotājiem jau tika prezentēta satiksmes infrastruktūras plānotā attīstība.

Tikšanās laikā iedzīvotāji tika iepazīstināti ar rekreācijas teritoriju zonējumu un raksturojumu, rekreācijas teritoriju attīstības koncepciju un vispārējām plānošanas vadlīnijām, par svarīgāko definējot vienotu vidi, kas būs pieejama ikvienam gan Gaujas nacionālā parka zonā, gan Siguldas centra zonā, kā arī dzīvojamās apbūves zonās. Tāpat tikšanās dalībnieki tika informēti par esošo pilsētas zaļumvietu vērtējumu, zaļumvietu plānojumu un to vadlīnijām, tajā skaitā zaļumvietu uzturēšanu, veidošanu un izmantošanas intensitāti. Diskusijas laikā klātesošie izteica komentārus un ierosinājumus, kas apstiprināja rekreācijas un teritorijas apzaļumošanas attīstības nepieciešamību.

Kopumā Siguldas identitāti veidojošo tematisko plānojumu veidos piecas daļas: satiksmes infrastruktūra, inženiertehniskās komunikācijas, kultūrvēsturiskais mantojums, arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums, rekreācijas teritorijas, zaļumvietu attīstība un pārvaldība. Katra no tām satur grafiskos un vizuālos materiālus, kā arī skaidrojumus, kuri tiks apkopoti vienotā, publiski pieejamā vadlīniju datubāzē un integrēti unikālā telpiskā pilsētas 3D modelī, kuru nākotnē būs iespējams izmantot turpmākajā pilsētas plānošanas procesā

Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma gala redakciju publiskai apspriešanai plānots nodot šī gada pavasarī.

Tematiskā plānojuma izstrādi veic SIA „MARK arhitekti”, piesaistot plašu ekspertu komandu ar pieredzi un zināšanām pilsētplānošanā, ielu un ceļu plānošanā, arhitektūrā un ainavu plānošanā.


© www.sigulda.lv

KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi