Pirmdiena, 24. februāris
Šodien sveicam: Diāna, Dina, Dins
Laika ziņas: Sigulda +0.4℃, R vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-15
Siguldā turpinās satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbi

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, kad salu nomaina straujš atkusnis, jau pagājušajā nedēļā Siguldā uzsākts maģistrālo ielu asfalta seguma satiksmei bīstamo bedrīšu remonts pēc nepilnas tehnoloģijas ziemas apstākļos. Šonedēļ remontdarbi jau veikti Pulkveža Brieža, Noliktavas, Kalna, Šveices, Dārza, Krišjāņa Valdemāra un Skolas ielā, savukārt piektdien darbus plānots turpināt vēl vairākās ielās. Iestājoties labvēlīgākiem laikapstākļiem, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra būs virs +5 grādiem, prioritārā secībā, atbilstoši uzturēšanas klasēm, tiks uzsākti intensīvi asfaltbedrīšu remontdarbi, pielietojot karsto asfaltbetonu, kā arī turpināsies ielu un ceļu rekonstrukcijas, remonta un izbūves darbi visā Siguldas novadā.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldība noteikusi augstākas maģistrālo ielu uzturēšanas prasības, tādēļ šoziem maģistrālās ielas tiek intensīvāk apstrādātas ar samitrinātās sāls tehnoloģiju, kas aukstos laikapstākļos uzlabo pārvietošanās kvalitāti, savukārt atkušņa laikā veicina straujāku asfalta seguma bedrīšu veidošanos, jo mainīgo laikapstākļu rezultātā samitrinātās sāls tehnoloģija radījusi situāciju, kad ceļa segas virsējais slānis ir samitrināts, bet zemāk sasalis, piemēram, ceļa posmā uz Pelītēm ceļa sega ir sasalusi apmēram 70 cm dziļumā, turpretī brauktuves malās zem sniega slāņa un sniega vaļņos zeme nav sasalusi.

Uz ielām, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, mainīgo laikapstākļu un gaisa temperatūras svārstību ietekmē pastiprināti veidojas bedrītes vai asfaltsega pilnībā sabrūk. Šādos laikapstākļos, kādi ir šobrīd, tiek labotas satiksmei bīstamās jeb avārijas bedres, pārsvarā pielietojot aukstā asfalta tehnoloģiju vai karsto asfaltbetonu pēc nepilnas tehnoloģijas. Avārijas bedres tiek labotas neatkarīgi no laikapstākļiem – arī lietus laikā un apstākļos, kad gaisa temperatūra ir zemāka par 0 grādiem, jo satiksmei bīstamo bedrīšu remonts ir pagaidu remonts – tā uzdevums ir novērst avārijas situācijas un nodrošināt drošu satiksmi līdz brīdim, kad laikapstākļi ļaus tās salabot atbilstoši valstī noteikto tehnisko specifikāciju prasībām, ar karsto asfaltbetonu.

Laikā, kad sasalums ir nevienmērīgs, notiek ceļu kūkumošanās, kā rezultātā veidojas bedres ne tikai ceļu posmos, kur ceļi ir nolietojušies, bet arī parādās lūzumi jaunizbūvētajos ceļa posmos – šobrīd lielākie bojājumi pēdējos gados izbūvētajos ielu posmos konstatēti Krišjāņa Barona un Pils ielas rotācijas aplī, kā arī Līvkalna, Paparžu un Televīzijas ielā – pašvaldības speciālisti jau ir sazinājušies ar šo ielu posmu būvniekiem, lai pavasarī, iestājoties stabiliem laikapstākļiem, garantijas ietvaros tiktu veikti nepieciešamie remontdarbi.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi