Sestdiena, 26. septembris
Šodien sveicam: Gundars, Kurts, Knuts
Laika ziņas: Sigulda +20.2℃, DA vējš 6.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-19
Atklās Agitas Zālītes un Andrjus Lika izstādi „Dialogs”

Trešdien, 20.februārī, plkst.18.00 kultūras centra „Siguldas devons” izstāžu zālē atklās mākslinieku Agitas Zālītes un Andrjus Lika (Andrius Lik) darbu izstādi, kuru interesentiem būs iespēja apskatīt līdz 17.martam.

Siguldas mākslinieces un izstādes „Dialogs” kuratores Agitas Zālītes un Birštonas tēlnieka Andrjus Lika (Andrius Lik) kopējās izstādes projekta „Dialogs” pirmā izstāde norisinājās Birštonas pilsētas „Kurhauzas” galerijā 2018.gada novembrī.

Aktīva un radoša Siguldas mākslinieku sadarbība un izstāžu apmaiņa ar Lietuvas sadraudzības pilsētu Birštonas norisinās daudzu gadu garumā. 2016.gadā Birštonas norisinājās Siguldas mākslinieku kopīgā izstāde, un Siguldā notika divu Lietuvas mākslinieku izstāde. Iepriekšējos gados, pilsētu sadarbības rezultātā, Birštonas ir notikušas Voldemāra Gudovska un Daiņa Gudovska personālizstādes. 2020.gadā Birštonas pilsētā ir ieplānota tēlnieces Solveigas Vasiļjevas personālizstāde.

Māksliniece Agita Zālīte ir mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas un glezniecības nodaļās. Jau 18 gadus Agita Zālīte strādā Mākslu skolā „Baltais flīģelis” par pedagogu un vada mākslas studiju pieaugušajiem. Līdztekus tam Agita Zālīte strādā par interjera dizaineri un jau daudzus gadus ir Siguldas novada mākslinieku Mākslas dienu izstāžu kuratore. Agitai Zālītei ir bijušas vairāk nekā desmit personālizstādes. Mākslinieces darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Spānijā un Grieķijā.

Mākslinieks Andrjus Lika (Andrius Lik) sāka savu aizraušanos ar koka skulptūru, kad viņam bija tikai 12 gadi. Viņš apguvis dažādus materiālus skulptūrā, un tagad strādā ar koku un bronzu. Andriusam bijušas vairāk nekā 20 personālizstādes mākslinieka karjeras laikā, kas notikušas Lietuvā, Ungārijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā, Somijā, Dānijā un Krievijā. Viņš piedalījies arī dažādos projektos un mākslas nometnēs, piemēram, Bakhus skulptūras Vidusjūras Eiropas mākslinieku nometnē Ungārijā, spēlē ar galvas skulptūru Kellokoski mākslas nometnē Somijā, Lietuvas sāls metamorfozēs un citviet.

Izstāde notiek ar Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes atbalstu.

 

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi