Sestdiena, 26. septembris
Šodien sveicam: Gundars, Kurts, Knuts
Laika ziņas: Sigulda +18.8℃, DA vējš 6.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-21
Pašvaldība veiks koku stāvokļa novērtēšanu

Siguldas novada pašvaldības zaļumsaimniecības speciālisti, apsekojot pilsētas zaļās zonas, vairākiem kokiem fiksējuši bojājumus, kas var apdraudēt iedzīvotāju, automašīnu un nekustamā īpašumu drošību. Arī šajās dienās, stiprā vēja laikā koks Miera ielā ir skāris gājēju ietvi un sabojājis privātīpašuma nožogojumu. 

Lai izvērtētu pilsētā augošo koku bojājumus, pašvaldības speciālisti, iestājoties siltākam laikam, kopā ar pieaicinātiem ekspertiem – dendrologiem un arboristiem – vērtēs nepieciešamību veikt bīstamo koku izzāģēšanu, lai tie turpmāk neapdraudētu iedzīvotājus un to īpašumu.

Atgādinām, ka pašvaldība jau iepriekš mērķtiecīgi veikusi bīstamo un slimo koku izciršanu – 2017. gadā Siguldā tika nozāģēti 213 slimi, bīstami koki, galvenokārt oši, kurus bija skārusi slimība, kas dažādās attīstības fāzēs bija izplatījusies visā Siguldas apkārtnē, arī Gaujas Nacionālajā parkā. Slimībai progresējot, arvien samazinās koka lapu apjoms, lapas vairs nespēj pietiekamā daudzumā apgādāt ar barības vielām stumbru un sakņu sistēmu – koks tiek novājināts un strauji atmirst koka balsta saknes, kas būtiski samazina to mehānisko stabilitāti, izraisot koku gāšanos pat nelielā vējā bez acīmredzama iemesla.

Pašvaldības speciālisti arī iedzīvotājus aicina sniegt informāciju par potenciāli bīstamiem kokiem, sazinoties ar Teritorijas attīstības pārvaldes Galveno dārzkopības speciālisti Ditu Lauri pa tālruni 67800952.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi