Ceturtdiena, 13. augusts
Šodien sveicam: Elvīra, Velga, Rēzija
Laika ziņas: Sigulda +9.3℃, D vējš 1.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-25
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņi – laureāti „Saxophonia” konkursā

Aizvadītajā nedēļā Latvijā norisinājās XI Starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls „Saxophonia”. Festivāla ietvaros no 20. līdz 23. februārim Rīgā notika Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu saksofonistu konkurss, kurā piedalījās Mākslu skolas „Baltais flīģelis” saksofona klases audzēkņi Zane Bite, Jānis Kārlis Kriķis, Elgars Lauris Birze un Jānis Marcinkevičs. 

Mūziķus vērtēja starptautiska žūrija no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Rumānijas. Visi konkursa dalībnieki kopumā bija sadalīti četrās vecuma grupās. Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņi bija pārstāvēti I un II grupā. 

„Baltā flīģeļa” konkursanti pedagoga Elmāra Rudzīša un koncertmeistares Elīnas Gruzniņas vadībā parādīja labu sniegumu. 
40 dalībnieku konkurencē Jānis Kārlis Kriķis (I grupa) izcīnīja 2. vietu, un tikai nedaudz pietrūka līdz konkursa uzvarētāja galvenajai balvai – firmas „Yamaha” alta saksofonam, kas šoreiz aizceļoja uz Ādažiem. II grupā 40 dalībnieku konkurencē žūrijas atzinības rakstus ieguva Zane Bite un Elgars Lauris Birze, bet Jānim Marcinkevičam līdz balvai šoreiz pietrūka vien 0,25 punkti. 

Konkurss vainagojās ar apbalvošanu un kopīgu noslēguma koncertu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē, kur visi saksofonisti un viņu skolotāji apvienojās  saksofonu orķestrī. Par solistiem bija izvēlēti Latvijas labākie saksofona virtuozi, no kuriem mācīties, smelties iedvesmu un motivāciju turpmākās daiļrades izaugsmē.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis" 
projektu vadītāja
​Elīna Gruzniņa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020