Ceturtdiena, 26. novembris
Šodien sveicam: Konrāds, Sebastians
Laika ziņas: Sigulda +5℃, DR vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-08
„Siguldas devona” rekonstrukcija novērtēta konkursā „Latvijas Būvniecības gada balva 2018”
Ceturtdien, 7.martā, noslēdzās konkurss „Latvijas Būvniecības gada balva 2018”, kurā kultūras centra „Siguldas devons” rekonstrukcija sīvā konkurencē ieguva godalgoto otro vietu nominācijā „Rekonstrukcija”. Kopumā konkursam bija iesniegti 143 pieteikumi desmit nominācijās.
 
Kultūras centra ēka būvēta 1962.gadā un pēc vērienīgās pārbūves no jauna atklāta pērn, 14.septembrī. Jau ziņots, ka pēc rekonstrukcijas telpas kļuvušas plašākas, mūsdienīgākas, daudzfunkcionālas, tās aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām. Pārbūvētajā ēkā ir izcila akustika ar mazu reverberācijas laiku, tāpēc centra zāles ir lieliski piemērotas koncertiem ar apskaņošanu. Kultūras centrā uzstādītais „Meyer Sound” ir viens no pasaulē populārākajiem apskaņošanas sistēmu zīmoliem, „Siguldas devonā” ir uzstādīta šobrīd jaunākā apskaņošanas sistēmas modifikācija. Tās galvenā priekšrocība – pastiprinātā skaņa tiek maksimāli pietuvināta dabīgai skaņai, turklāt sistēma ir viegli saprotama un vadāma.
 
Visās zālēs ir uzstādīti augstas izšķirtspējas video projektori, bet „Radix” zāle ir īpaši pielāgota pasākumiem, kuriem nepieciešamas sarežģītas dekorācijas – skatuve ir padziļināta, aprīkota ar paceļamām konstrukcijām un profesionālām skatuves gaismām. Ar kvalitatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem nokomplektēta arī „Digiti” zāle. Domājot par energoefektivitāti, būve ir aprīkota ar ēkas vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Izmantojot šo sistēmu, ir iespējams nozīmīgākos enerģijas patērētājus – aukstuma staciju, siltummezglu, ventilācijas iekārtas – regulēt atbilstoši nepieciešamībai, būtiski palielinot ēkas energoefektivitātes līmeni.
 
Siguldas novada Kultūras centra pārbūvē pašvaldība investējusi 8 273 886 eiro. Daļa no rekonstrukcijas izmaksām 1 921 171,03 eiro apmērā segta, īstenojot Emisijas kvotu izsoļu instrumenta finansēto projektu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Siguldas novada Kultūras centra ēkā”.
 
Konkursu „Latvijas Būvniecības gada balva 2018” organizē nevalstiskā organizācija biedrība „Building Design and Construction Council” ar mērķi ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.
 
 

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi