Pirmdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda +12.7℃, ZR vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-15
Aicina piedalīties diskusijās par Siguldas vizuālās identitātes tematisko plānojumu

No 15.marta līdz 12.aprīlim ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties un izteikt ierosinājumus papildinājumiem Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma gala redakcijai. Tematiskajā plānojumā, ņemot vērā šī brīža Siguldas telpisko struktūru, attīstības potenciālu, stratēģiskās intereses un kultūrvēsturiskās vērtības, noteiktas vadlīnijas turpmākai pilsētas infrastruktūras un inženiertehnisko komunikāciju plānošanai, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai, ēku, būvju, to elementu un arhitektūras mazo formu risinājumiem, kā arī rekreācijas teritoriju un zaļumvietu attīstībai un pārvaldībai, saglabājot Siguldas identitātei raksturīgās iezīmes un unikalitāti visos plānošanas, projektēšanas un izveides posmos.

Siguldas vizuālās identitātes tematiskais plānojums pieejams pašvaldības tīmekļa vietnē, kā arī „Siguldas Attīstības aģentūras” birojā, Pils ielā 16, un pašvaldības Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 3.

Lai iedzīvotājiem sniegtu iespēju klātienē tikties ar pilsētplānošanas ekspertiem un diskutēt par Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma vadlīnijām, kultūras centrā „Siguldas devons” norisināsies vairākas tikšanās:

  • 19.martā plkst.18.00 diskusija par ēku, būvju un arhitektūras mazo formu sadaļu;
  • 2.aprīlī plkst.18.00 diskusija par satiksmes infrastruktūras attīstības, rekreācijas attīstības un zaļumvietu uzturēšanas un attīstības sadaļām;
  • 9.aprīlī plkst.18.00 diskusija par ēku, būvju, to elementu un arhitektūras mazo formu risinājumiem, kultūrvēsturisko vērtību auditu un to saglabāšanas metodiku, inženiertehnisko komunikāciju plānošanu;
  • 11.aprīlī plkst.18.00 noslēdzošā diskusija par konsolidētā tematiskā plānojuma visām sadaļām.

Priekšlikumus un ierosinājumus Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma papildināšanai aicinām iesniegt līdz 12.aprīlim, nosūtot pa pastu Siguldas novada pašvaldībai, Pils iela 16, Sigulda, LV-2150, nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv vai iesniedzot personīgi pašvaldības Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 3, Siguldā. Ikvienas plānojuma daļas informācija var tikt precizēta iedzīvotāju iniciatīvas rezultātā.

Jau ziņots, ka 2018.gada uzsākta Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrāde, lai veidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un publisko telpu. Siguldas identitāti veidojošo tematisko plānojumu veido sešas daļas: satiksmes infrastruktūra, inženiertehniskās komunikācijas, kultūrvēsturiskais mantojums, arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums, rekreācijas teritorijas, zaļumvietu attīstība un pārvaldība. Katra no tām satur grafiskos un vizuālos materiālus, kā arī skaidrojumus, kuri tiks apkopoti vienotā, publiski pieejamā vadlīniju datubāzē un integrēti unikālā telpiskā pilsētas 3D modelī, kuru nākotnē būs iespējams izmantot turpmākajā pilsētas plānošanas procesā. Tematiskā plānojuma izstrādi veic SIA „MARK arhitekti”, piesaistot plašu ekspertu komandu ar pieredzi un zināšanām pilsētplānošanā, ielu un ceļu plānošanā, arhitektūrā un ainavu plānošanā.Līdz šim jau norisinājušās vairākas tikšanās ar iedzīvotājiem, diskutējot par ekspertu piedāvātajām vadlīnijām, kā arī lai vienotos par labākajiem risinājumiem pilsētplānošanā, kas nākotnē gan pašvaldībai, gan uzņēmējiem un iedzīvotājiem būs saistoši infrastruktūras attīstības plānošanas, projektēšanas un izveides posmos.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
252627 2829 3031