Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +13.6℃, A vējš 0.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-21
Noslēgusies diriģentu orķestra „Terra Mariana” radošā nometne

Radošā nometne norisinājās Tartu, Igaunijā, kā veiksmīgs turpinājums Siguldā 2018.gadā iesāktajam pirmajam „Terra Mariana” radošajam projektam, kurā piedalījās 47 Igaunijas un Latvijas mūziķi. Ziemeļlatvijas skolotāju un diriģentu orķestra kopdarba koordinatori ir Mākslu skolas „Baltais flīģelis” pedagogs Arnis Šmitiņš un Vīlandes mūzikas skolas pedagogs Antons Kogans.

Igaunijas nacionālā muzeja zālē izskanēja skaists apvienotā pūtēju orķestra noslēguma koncerts, kura repertuārs bija daudzveidīgs un bagāts ar dažādu stilu pūtēju orķestru mūziku. Tika atskaņoti latviešu korifeju R.Paula, J.Ivanova A.Krūmiņa, igauņu komponista B.Korvera un pat japāņu komponista Ito Yasuhide skaņdarbi.

Koncertu apmeklēja daudznacionāla, patīkama un vieda publika, kas tā noslēgumā tik vienkārši nepalaida projām orķestri, un pacilātā noskaņojumā tika palūgts atkārtot kādu no jaukajām melodijām. No Latvijas „Terra Mariana” starpvalstu projektā piedalījās Siguldas, Ogres, Cēsu, Smiltenes, Gulbenes, Limbažu un Valmieras diriģenti un skolotāji. „Terra Mariana” projektā piedalījās arī jau no pagājušā gada zināmie – holandiešu izcelsmes un pašreiz Igaunijā strādājošais diriģents Berts Langelers un igauņu diriģents Gunars Petaigs.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020