Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +15.7℃, A vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-21
Aicina nepieļaut kūlas dedzināšanu

Iestājoties siltākam un sausākam laikam un nokūstot sniega segai, Siguldas novadā tāpat kā citur valstī sākas cīņa ar kūlas dedzinātājiem – personām, kas, neapzinoties sava nodarījuma sekas, dedzina pērno zāli, tādējādi apdraudot cilvēku dzīvības, apkārtējo īpašumu un radot kaitējumu dabai. Siguldas novada Pašvaldības policija novada administratīvajā teritorijā savas kompetences ietvaros pievērsīs īpašu uzmanību kūlas dedzināšanas gadījumiem.

Pašvaldība atgādina, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. pantu par kūlas dedzināšanu tiek piemērots naudas sods no 280 līdz 700 eiro. Savukārt par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām paredzēts naudas sods no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām no 700 līdz 2900 eiro – to paredz Kodeksa 51. pants. 

Lai neveidotos kūla, Siguldas novada pašvaldība aicina savlaicīgi plānot lauksaimniecības zemju sakopšanas darbus, veģetācijas periodā regulāri veicot zāles pļaušanu, novākšanu vai smalcināšanu un izkliedēšanu.

Siguldas novada Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem un, pamanot kādu dedzinām kūlu, nekavējoties ziņot Pašvaldības policijas dežūrpatruļai, zvanot uz diennakts mobilā tālruņa numuru 26160288, vai ugunsdzēsējiem glābējiem, zvanot uz tālruņa numuru 112. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020