Ceturtdiena, 13. augusts
Šodien sveicam: Elvīra, Velga, Rēzija
Laika ziņas: Sigulda +9.4℃, D vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-22
Norisinās projekts par Siguldas, Allažu un Mores jauniešu līdzdalību

Siguldas novada jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis” sadarbībā ar biedrību „Piedzīvojumu Garāža” īsteno projektu „Atbalsts mobilā darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai”, kura laikā tiek realizēts projekts „Jauniešu J.A.M.S.”. Projekta mērķis ir ilgtermiņā uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti, veicinot viņu iniciatīvas, darba tikumu un patriotismu, kā arī līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, izstrādājot efektīvu ilgtermiņa mobilā darba ar jaunatni modeli Siguldas novadā.

Projekta ietvaros katrā pagastā februārī un martā ir realizētas trīs aktivitātes – projekta „Piedzīvojumu grāmatas” izveide, līderības vakars un spēļu pēcpusdiena. Katra tikšanās ietvēra arī individuālās sarunas ar jauniešiem. Balstoties uz veiktajām aktivitātēm un jauniešu teikto, veidojas arī pirmās atziņas. Neskatoties uz līdzīgu situāciju un vecumu, katra pagasta jauniešu interesēs ir vērojamas atšķirības. Katrā pagastā ir atšķirīgas pulcēšanās vietas – Jūdažos ir pieejamas telpas Jūdažu Sabiedriskajā centrā, savukārt Morē un Allažos jaunieši pulcējas skolu telpās. Negaidīti lielu interesi par līdz šim notikušām aktivitātēm izrādījusi projekta netiešā mērķgrupa – jaunāka vecuma bērni un jaunieši, tādejādi apgūstot jaunas zināšanas un prasmes.

Ņemot vērā, ka visos projektā iesaistītajos pagastos nepastāv jauniešu centri un brīvā laika aktivitātes ir ierobežotas, mobilās jaunatnes darbs rada jauniešu līdzdalības iespējas viņu dzīvesvietā. Projekta ietvaros notikušajās aktivitātēs tika izveidota droša, atvērta, neformāla vide, kurā jauniešiem ir iespēja satikt domubiedrus, veidot draudzības saites, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, sadzirdēt vienam otru, izteikt savas idejas un priekšlikumus. Projekta komandai šis darbs palīdz noskaidrot jauniešu vajadzības, jūtas, iemācīties tās izprast un meklēt arvien jaunus risinājumus.

Projekts turpināsies līdz jūlijam un plānotas vairākas aktivitātes. Kā viena no tām – aktivitāte jaunajām māmiņām, norisināsies 26.martā plkst.10.00–11.00, Siguldas pagasta Kultūras namā, Zinātnes ielā 7B. Aktivitāti vadīs trīs bērnu māmiņa, biedrības „Dromo” valdes locekle, karjeras un personības izaugsmes konsultante, Jolanta Rubine. Lektore stāstīs, kā jaunajām māmiņām ikdienā atrast laiku sev, kā turpināt pilnveidoties un ieviest derīgus ieradumus savā ikdienā, lai „neiestrēgtu” tikai mammas lomā.

Projekta aktivitātēm iespējams sekot līdzi šeit.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gada valsts budžeta finansējuma ietvaros.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020