Ceturtdiena, 24. septembris
Šodien sveicam: Agris, Agrita
Laika ziņas: Sigulda +17.2℃, D vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-03-28
9. aprīlī Siguldā notiks asins donoru diena

Otrdien, 9. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 13.00 Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13 norisināsies asins donoru diena, kurā aicināts piedalīties ikviens novadnieks, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība, donoru grāmatiņa, ja tāda ir, kā arī jānorāda savs bankas konta numurs.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars pārsniedz 50 kilogramus. Pirms asins ziedošanas donori aicināti pievērst uzmanību saviem ēšanas paradumiem, lai asinis nebūtu hilozas (treknas) un varētu tikt izmantotas smagi slimu pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Uzturā nedrīkst lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma – ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Nākamā asins donoru diena notiks sestdien, 27. aprīlī, pie Siguldas Sporta centra Ata Kronvalda ielā 7A no plkst. 10.00 līdz 14.00 Siguldas novada pašvaldības organizētās pavasara Veselības un sporta nedēļas ietvaros. Šīs nedēļas laikā būs iespēja bez maksas apmeklēt ārstus, piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un praktiskās nodarbībās, kā arī lekcijās par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi