Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DR vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-02
Palielināts pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem un auklītēm

Siguldas novada pašvaldības domes sēdē apstiprināts līdzfinansējuma apmērs bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem jeb sertificētajām auklēm un privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Jaunais atbalsta apmērs noteikts, ņemot vērā vidējās izmaksas Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Šogad, ja bērns ir sasniedzis pusotra gada vecumu, nav nodrošināts ar vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un apmeklē privāto izglītības iestādi, līdzfinansējuma apmērs palielināts līdz 204,12 eiro līdzšinējo 181,60 eiro vietā mēnesī, bet par bērniem, kuri apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības ieguvei, atbalsts palielināts līdz 126,35 eiro.

Jau vairākus gadus pašvaldības līdzfinansējums privātajām izglītības iestādēm tiek saglabāts arī tiem bērniem, kuriem nodrošināta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, bet vecāki izvēlas privātās pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojumus – līdz šim pašvaldības atbalsta apmērs mēnesī par vienu bērnu no  pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad bērns uzsāk obligāto sagatavošanu pamatizglītības ieguvei, bija 173,30 eiro, bet 2019. gadā līdzfinansējums šiem bērniem būs 192,66 eiro. Bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei, bet kuru vecāki būs atteikuši  vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, pašvaldības atbalsts būs 117,81 eiro. 

Savukārt bērniem, kuri saņem sertificētu auklīšu pakalpojumus, gadījumos, kad pašvaldība nevar nodrošināt vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, pašvaldības līdzfinansējums palielināts līdz 127,34 eiro mēnesī. Tāpat izmaiņas saistošajos noteikumos paredz pašvaldības atbalstu arī tajos gadījumos, kad pašvaldība ir piedāvājusi bērnam vietu pašvaldības izglītības iestādē, bet bērna vecāki no piedāvātās vietas ir atteikušies, jo vēlas, lai bērns turpina izmantot sertificētas aukles pakalpojumu. Šis atbalsta apmērs tiks nodrošināts tām ģimenēm, kurās bērns un abi vecāki (arī ja bērna aprūpi īsteno viens likumiskais pārstāvis) uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 ir deklarēti Siguldas novada administratīvajā teritorijā. Ja tikai viens no bērna (kura aprūpi īsteno abi vecāki) vecākiem uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 būs deklarēts Siguldas novada administratīvajā teritorijā, tad piemērojamais atbalsts būs 50% apmērā no noteiktā pašvaldības līdzfinansējuma. 

Jāatzīmē, ka, atšķirībā no obligāta pienākuma nodrošināt pieejamību pirmsskolas izglītības apguvei izglītības iestādē, pašvaldībai normatīvajos aktos nav noteikts pienākums nodrošināt arī alternatīvu bērnu uzraudzības pakalpojuma saņemšanu – Siguldas novada pašvaldība ir viena no nedaudzajām pašvaldībām Latvijā, kas šo līdzfinansējumu sava novada iedzīvotajiem nodrošina. 2019. gada sākumā sertificētu auklīšu pakalpojumus Siguldas novada pašvaldībā izmantoja 51 bērns, bet privāto pirmsskolas izglītības iestāžu izmaksu segšanai līdzfinansējumu saņēma 129 novadā deklarētie bērni.

Jaunais līdzfinansējuma apmērs tiek piemērots no 2019. gada sākuma, un šobrīd tiek veikti pārrēķini tiem rēķiniem, ko bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji un privātās pirmsskolas izglītības iestādes iesniedza par šī gada janvāri un februāri.

Plašāka informācija par pieejamo atbalstu novadnieku ģimenēm, kuru bērni apmeklēs vai apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī izmanto auklīšu pakalpojumus, pieejama Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē, zvanot uz tālruņa numuru 67970914.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi